Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Prawie jak przed rokiem

Prawie jak przed rokiem

Droga do startu w Pekinie, jest nadal bardzo kręta. Awans w Izmirze będzie piekielnie trudny, bo prawo do startu w Chinach wywalczy... tylko zwycięzca. - To będą małe mistrzostwa Europy - przyznają zgodnie podopieczni Raula Lozano.

Jeżeli nie uda się w Izmirze, to pozostanie nam walka w zawodach interkontynentalnych (przełom maja i czerwca 2008). Wysoka pozycja w światowym rankingu daje nam pewne miejsce w turnieju „ostatniej szansy”. O tym gdzie zagramy (Japonia, Portugalia, Niemcy) dowiemy się 10 lutego, kiedy odbędzie się losowanie.

Ale wróćmy jeszcze na moment do Szombathely. Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów obawialiśmy się tych zawodów. Ostatnie spotkania biało-czerwonych nie napawały optymizmem. Ale… Podopieczni Raula Lozano zmobilizowali się, nie było problemów z koncentracją i pokonali rywali, z których jedynie Finowie reprezentowali solidny poziom. – Ekipa z północy Europy, jako jedyna może nam zagrozić – mówił przed wczorajszym finałem, Wojciech Drzyzga.Jednak – dzięki awansowi z PŚ do igrzysk zespołów Rosji i Bułgarii – jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego było wiadomo, że wynik jest sprawą drugoplanową. I tak obie drużyny – Polacy i Finowie – zapewniły sobie miejsce w zawodach turnieju kontynentalnego. – Mimo wszystko nie wpłynęło to źle na naszą psychikę – powiedział Michał Winiarski. – Chcieliśmy się zrewanżować Finom za porażkę w Rosji podczas ME.

Udało się. Polacy zagrali równo (brawa dla Łukasza Żygadło, który zastąpił kontuzjowanego Pawła Zagumnego, za doskonałe prowadzenie gry), skutecznie i co najważniejsze pewnie. Biało-czerwoni momentami przypominali już zespół, który przed rokiem walczył w finale mistrzostw świata. – Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed przygotowaniami do turnieju w Izmirze – zakończył asystent Lozano, Alojzy Świderek.

Zawodnicy rozjechali się do klubów, potem z rodzinami spędzą Święta Bożego Narodzenia, a natychmiast po nich rozpoczną zgrupowanie przed turniejem kontynentalnym.

źródło: dzienniksport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved