Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Winiary Kalisz – Farmutil Piła 3:1

LSK: Winiary Kalisz – Farmutil Piła 3:1

W meczu drugiej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet SSK Winiary Bakalland Kalisz po zaciętym pojedynku pokonały u siebie drużynę PTPS Farmutil Piła 3:1.

Początek pierwszego seta wskazywał na wyrównaną rywalizację i tak też było. Oba zespoły popełniały sporo błędów. W aut piłki posyłały Klaudia Kaczorowska z jednej i Anna Barańska z drugiej strony. Na pierwszej przerwie techniczną pilanki prowadziły 6:8 po skutecznej zagrywce Agnieszki Kosmatki. Po cennych uwagach trenera Igora Prielożnego kaliszanki poprawiły grę w ataku oraz obronie, co od razu miało odzwierciedlenie w wyniku. Najpierw wyszły na prowadzenie 10:9 (po kiwce Milady Spalovej), a potem na 12:10 (po autowym zbiciu Kosmatki). Przy stanie 14:12 na zagrywce pojawiła się Spalova i znacznie utrudniła przyjęcie rywalkom, dzięki czemu zawodniczki Winiar zdobyły pięć punktów z rzędu (19:12). Siatkówka w żeńskim wydaniu jest nieobliczalna, o czym można się było przekonać w tej odsłonie. Gospodynie straciły sześć punktów z rzędu po dobrych zagrywkach Agnieszki Bednarek i grze w bloku Julii Szeluchiny. Po błędzie Anny Woźniakowskiej było już nawet 20:22, ale ta sama zawodniczka chwilę później popisała się świetną zagrywką. Dodatkowo skutecznie w bloku grała Eleonora Dziękiewicz i kaliszanki miały pierwszą piłkę setową (24:23). Trener Jerzy Matlak wprowadził w miejsce Kaczorowskiej Anitę Chojnacką, ale nie była to dobra decyzja, bowiem zawodniczka Farmutilu została zablokowana przez Helenę Horkę.

Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Winiar – 3:0, 7:3 i 9:4. W tym fragmencie celnie zbijała Anna Barańska, Anna Woźniakowska i Eleonora Dziękiewicz, a z przeciwnej strony siatki punktowała Agnieszka Bednarek. Po bloku Magdaleny Godos na Micheli Teixierze (10:4) trener Jerzy Matlak poprosił o czas, który zaowocował skróceniem dystansu punktowego do kaliszanek (11:9). Wówczas po raz kolejny w tym meczu nieprzeciętne umiejętności w zagrywce pokazała Bednarek. Błędy w rozegraniu zaczęła popełniać Godos, toteż została zmieniona przez doświadczoną Olgę Owczynnikową. Pilanki kontynuowały dobrą passę i na drugą przerwę techniczną prowadziły 15:16 (po autowym ataku Barańskiej). Końcówka należała już jednak do gospodyń, które wyszły na prowadzenie 17:16, potem 21:20, by w rezultacie zwyciężyć do 22. Świetnie wówczas prezentowały się Barańska, Woźniakowska i Spalova.

Trzeci set nerwowo w przyjęciu zaczęły podopieczne Igora Prielożnego, dlatego też przegrywały 0:2. Z akcji na akcję gra kaliszanek wyglądała znacznie lepiej, po ataku Micheli w antenkę było 9:6. Wówczas fantastycznie grały dwie Czeszki – Spalova i Horka. Przyjezdne dość szybko odrobiły starty (ponownie po zagrywkach Bednarek) i wyszły na trzypunktowe prowadzenie (11:14 i 14:17). W tym fragmencie proste błędy popełniały kaliszanki, a w ataku pozytywnie radziła sobie Kosmatka. Czujna przy siatce była również rozgrywająca Katarzyna Skorupa. Podopieczne Jerzego Matlaka nie oddały już prowadzenia do końca tej partii. Co prawda po ataku Horki na tablicy wyników było po 23, ale kapitalnie końcówkę rozegrała Kosmatka, która najpierw zaatakowała, a potem zablokowała Spalovą.

Czwarty set można spokojnie podzielić na trzy etapy – najpierw wyrównana gra, potem przewaga Farmutilu, a na końcu przewaga Winiar. W pierwszym etapie oba zespoły grały punkt za punkt. Na przerwę techniczną zawodniczki schodziły przy stanie 7:8 po skutecznej kiwce Skorupy. Po chwili z drugiej piłki zbiła Dziękiewicz (8:8), by potem Farmutil odskoczył na trzy punkty (10:13 i 12:15). Wtedy to miejscowe doprowadziły do remisu po 15 (po wygranym pojedynku Horki ze Skorupą na siatce) i w końcu zyskały kilkupunktową przewagę, czego nie były w stanie odrobić zawodniczki z Piły. Przy stanie 24:21 kaliszanki miały piłkę meczową. Farmutil dwukrotnie się bronił (ataki Szeluchiny i Micheli), lecz wobec zbicia Anna Woźniakowskiej był bezradny.