Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Rywale przestraszyli się nysan

I liga: Rywale przestraszyli się nysan

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli siatkarze nyskiego AZS-u PWSZ. Tym razem pewnie pokonali w Jaworznie miejscowego Energetyka 3:0.

Akademicy nie mieli większych problemów z ograniem średniaka I ligi Energetyka Jaworzno.

Trener AZS-u Roman Palacz nie ukrywa zaskoczenia tym, jak łatwo jego podopieczni pokonali energetyków. – Przed meczem trochę się obawialiśmy tego przeciwnika. Zawsze grało nam się z nim ciężko, a poza tym ostatnio niespodziewanie wygrali w Świdniku z Avią i wydawało się, że się odradzają – komentuje szkoleniowiec. – Okazało się, że jednak chyba trochę się nas przestraszyli. Zagrali słabe spotkanie, a mecz był dla nas nadspodziewanie łatwy. Praktycznie tylko na początku pierwszej partii dotrzymywali nam kroku, później jak to się mówi „mecz był rozgrywany do jednej bramki” – śmieje się Palacz.

Rzeczywiście tylko w pierwszym secie miejscowi kibice mogli mieć nadzieję na zwycięstwo swoich ulubieńców. Jaworznianie prowadzili niemalże do drugiej przerwy technicznej (15:13), wówczas jednak inicjatywę przejęli akademicy, w polu zagrywki pojawił się Michał Kozłowski, który zaserwował aż dziewięć piłek z rzędu, czym praktycznie rozstrzygnął o zwycięstwie w pierwszym secie do 20. Dobrą grę goście kontynuowali w kolejnych partiach, które wygrali do 18 i 17. – Zagraliśmy bardzo dobrze, praktycznie we wszystkich elementach – stwierdził trener.

Dzięki temu zwycięstwu akademicy umocnili się na czele tabeli i powiększyli przewagę nad czołówką I ligi. W meczu na szczycie 10. kolejki dotychczasowy wicelider Gwardia Wrocław przegrała nadspodziewanie gładko we własnej hali z trzecim w tabeli Treflem Gdańsk 0:3, przez co spadła na czwartą pozycję, a Trefl awansował na drugą. Na trzecie miejsce wskoczyli z kolei siatkarze KS-u Poznań, którzy wygrali w Międzyrzeczu 3:0. Wyraźny kryzys przeżywa zespół Avii Świdnik, który poniósł kolejną, już trzecią, porażkę z rzędu. Tym razem świdniczanie ulegli w Bielsku-Białej BBTS-owi 0:3.

MCKiS Energetyk Jaworzno – AZS PWSZ Nysa 0:3

(20:25, 18:25, 17:25)

Skład:

AZS: Michocki, Migdalski, Kurian, Żuk, Szabelski, Kozłowski, Kryś (l), oraz Podgórski, Szlubowski

Źródło: Gazeta Wyborcza Opole