Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Wypowiedzi po meczu prekwalifikacyjnym Polska – Belgia

Wypowiedzi po meczu prekwalifikacyjnym Polska – Belgia

Z postawy polskiej ekipy zadowolony jest Raul Lozano. Piotr Gruszka mówi, że wygrana cieszy, ale dużo bardziej postawa drużyny. Belgowie przyznali, że z Polakami nie potrafili wygrać.

Claudio Gewehr (trener reprezentacji Belgii):

Pierwszy set w naszym wykonaniu był dobry. Polacy zagrali lepiej w ataku i zagrywce, co pozwoliło im na wygraną w tym meczu. My podjęliśmy ryzyko, jednak nie udało sie pokonać przeciwników.Frank Depestele (kapitan reprezentacji Belgii):

Dziś lepsza okazała się reprezentacja Polski. Było nam trudno wygrać z nimi w dzisiejszym spotkaniu, ponieważ byli od nas lepsi w każdym elemencie.

Raul Lozano (trener reprezentacji Polski):

W pierwszym secie obie drużyny zagrały bardzo dobrze i miały wysoki procent skuteczności w ataku. My potrafiliśmy ją utrzymać, co nie jest łatwe dla nikogo. Dzięki temu udało się nam wygrać to spotkanie. Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu. Przystępując do meczu z Belgami nie myśleliśmy o porażce z ME, bo jak podkreślałem wielokrotnie, każdy turniej ma swoją odrębną historię.

Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski):

Cieszymy się ze zwycięstwa, ale przede wszystkim z gry, którą prezentowaliśmy w dzisiejszym spotkaniu. Czuliśmy się pewnie na boisku, a nasza gra z każdym setem wyglądała lepiej. Dziś z pewnością przeciwnik był bardziej wymagający, niż w pierwszym spotkaniu, co spowodowało, że zagraliśmy lepiej niż wczoraj. Poprawiliśmy zagrywkę i dlatego też graliśmy lepiej w pozostałych elementach. Nie czuliśmy presji związanej z rywalem, bo zespół, który chce walczyć na igrzyskach olimpijskich, nie może obawiać się przeciwników w prekwalfikacjach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved