Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Dmitrij Skorij w Treflu… Trefl we Wrocławiu i Nysie

"Tydzień prawdy dla Trefla Gdańsk". Tak można mówić, wiedząc, że w sobotę czeka gdańszczan mecz we Wrocławiu z Gwardią, a we wtorek, w Nysie, z AZS-em PWSZ. Tymczasem drużynę do końca sezonu wzmocni 29-letni Dmitrij Skorij.

Dwa wyjazdowe mecze z czołowymi zespołami I ligi czekają w ciągu najbliższych czterech dni siatkarzy Trefla. W niedzielę gdańszczanie zmierzą się we Wrocławiu z liderem, a we wtorek w Nysie z wiceliderem. „Na dokładkę” kolejnym przeciwnikiem Gdańskich Lwów będzie niezwykle silny sąsiad z ligowej tabeli KS Poznań. Także to spotkanie odbędzie się na wyjeździe.

To będzie tydzień prawdy. Te mecze pokażą nam nasze miejsce w szeregu. Chcemy wygrać wszystko bez straty seta ale będzie bardzo ciężko. Gwardia to doświadczony zespół, mają w swoim składzie takich zawodników jak: Olejniczak, Wilk, czy Chadała. Po słabszym początku wrocławianie z meczu na mecz grają coraz lepiej” – powiedział trener Wojciech Kasza.Właśnie pod kątem zbliżających się spotkań i późniejszej walki o awans w play off, w gdańskim klubie pracę znalazł Dmitri Skorij. Trener Kasza obserwował siatkarza w trakcie kilku treningów, lecz nie podejmuje się ostatecznej oceny zawodnika bez rozegrania przez niego kilku meczów ligowych. Doświadczenie przemawia na korzyść nowoego przyjmującego Trefla, bo jeśli zawodnik radził sobie w rosyjskiej Superlidze, to powinien być wzmocnieniem pierwszoligowego polskiego zespołu. Jak będzie zobaczymy już wkróce.

Gdańszczanie pojechali do Wrocławia w komplecie, z narzekającym na ból pleców Serafinem, po porannym treningu w hali MOSiR. Następny trening, a właściwie tylko rozuch po długiej podróży na południe dopiero jutro rano. Żółto-czarni zostaną we Wrocławiu po meczu i w niedzielę w stolicy Dolnego Śląska poddadzą się odnowie biologicznej. Wyjazd do Nysy dopiero w poniedziałek. Tego samego dnia, po przyjedzie na godzinę 16:00 zaplanowany jest trening, mecz z Akademikami odbędzie się we wtorek.

29-letni przyjmujący Dmitrij Skorij będzie bronił barw Trefla Gdańsk do końca sezonu 2007/08. Wszystkie formalności związane z pracą w Polsce i występami Rosjanina w I lidze piłki siatkowej zostały dopełnione wczoraj (29 listopada). Dima, z numerem siedemnastym na plecach, zagra już w najbliższym meczu ligowym we Wrocławiu.

źródło: siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved