Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Trzecie zwycięstwo Pronaru

II liga: Trzecie zwycięstwo Pronaru

Trzecie już spotkanie u siebie i trzecie zwycięstwo Pronaru Parkiet Hajnówka do zera. Najbardziej ciekawy był set pierwszy, w którym ekipa gospodarzy pokonała olsztynian 33:31.

Chłopcy byli trochę spięci, ale wiedziałem, że i tak wygramy tego seta – mówi Sebastian Wójcik. Kontuzjowany „Seba” oglądał mecz i prowadził relację na stronie internetowej drużyny.

Od tego momentu Pronar panował na parkiecie. Hajnowianie musieli jeszcze popracować nad postawieniem kropki nad i w trzecim secie, bo akademicy prowadzili 9:6. Przełomowym momentem było niezwykłe zagranie Allassane Guindo. – Piłkę spod kosza obronił Tomek Knasiecki. Poleciała na drugą stronę, na ławkę rezerwowych gości. Allassane ruszył za nią, odbił ją na naszą stronę i uratowaliśmy akcje. Zaraz goście zagrali jego skrzydłem, a on zdążył dobiec i zablokować! Taką słynną akcję zrobił Vlado Grbić na olimpiadzie – opowiada Wójcik.

Pronar Hajnówka – AZS UWM II Olsztyn 3:0

(33:31, 25:14, 25:19)