Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Druga porażka z reprezentacją Czech

Druga porażka z reprezentacją Czech

Czesi wygrali w Kladnie z Polakami 3:0 w sparingowym meczu siatkarzy. Na turniej do Szombathely siatkarze polscy jadą bez Marcina Możdżonka, który narzeka na uraz barku.

Początek spotkania i słaba gra w przyjęciu, powodują, że nie potrafimy wyprowadzić skutecznego ataku i zdobyć punktu. Czesi odrzucają nas zagrywka, na pierwsza przerwę techniczną tracimy aż 6 punktów. Po przerwie mnożą się błędy w polskim zespole, druga przerwa techniczna 16:8. Michała Winiarskiego zmienia Michał Bąkiewicz. Ale i on nie zdołał wpłynąć na poprawę przyjęcia polskiej drużyny. Kolejny czas dla biało-czerwonych trener Lozano zadysponował przy stanie 20:10. Końcówka seta 5:8 dla podopiecznych trenera Hanika, którzy wygrywają seta pierwszego 25:18.

Druga partia była wyrównana, żadna z drużyn nie uzyskała większej niż 2-punktowa przewagi. Pierwsza przerwa techniczna 8:7 dla biało-czerwonych. Przy stanie 14:12 dla Czechów, podwójna zmiana w polskiej drużynie: na boisko wchodzą Łukasz Żygadło i Grzegorz Szymański, zmieniając Zagumnego i Wlazłego. Druga przerwa techniczna 16:13. Po przerwie Sebastiana Świderskiego zmienia Piotr Gruszka. Odrabiamy straty, zmniejszając prowadzenie Czechów do 1 „oczka” (21:20). Przy stanie 24:23 Raul Lozano prosi o czas, po którym rywale kończą seta drugiego 25:23.Set trzeci, podobnie jak poprzedni, bardzo wyrównany. Pierwsza przerwa techniczna 8:6 dla polskiej drużyny. Polacy prowadzili już nawet trzema punktami (14:11), jednak trzy kolejne akcje to Czesi rozstrzygnęli na swoją korzyść. Raul Lozano wzywa swoich zawodników do ławki. Druga przerwa techniczna 16:14 dla Czechów. Po przerwie na boisko wchodzi Wojciech Jurkiewicz zmieniając Marcina Możdżonka. Prowadzimy 21:19, jednak ponownie nie kończymy ataków, nadziewając się na czeski blok. Przegrywamy seta trzeciego 22:25 i całe spotkanie 0:3.

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski, po konsultacji z zawodnikiem, zdecydował, że na turniej prekwalifikacyjny do Szombathely nie pojedzie Marcin Możdżonek. Środkowy reprezentacji Polski wciąż odczuwa ból w barku i aby nie ponosić ryzyka trwałej kontuzji nie będzie brał udziału w węgierskim turnieju. Jutro Możdżonek wróci do kraju.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Szombathely:

Rozgrywający:
Paweł Zagumny,
Łukasz Żygadło

Atakujący:
Mariusz Wlazły,
Grzegorz Szymański

Przyjmujący:
Michał Winiarski,
Piotr Gruszka,
Sebastian Świderski,
Michał Bąkiewicz

Środkowi:
Daniel Pliński,
Wojciech Grzyb,
Wojciech Jurkiewicz

Libero:
Krzysztof Ignaczak

Nie należy się tymi wynikami przejmować – powiedział Marcin Możdżonek, który w niedzielę wyszedł w podstawowym składzie, ale do Szombathely na preeliminacje nie pojedzie. Boli go bark. – Były to sparingi, zespół miał do sprawdzenia pewne elementy i schematy.

Cieszą słowa Marcina Możdżonka, ale obraz, jaki pozostawili wicemistrzowie świata po dwóch sparingach, nie jest optymistyczny. Były problemy ze skończeniem ataków i przyjęciem.

Czechy – Polska 3:0

(25:18, 25:23, 25:22)

Składy zespołów:

Polska: Michał Winiarski (1), Paweł Zagumny (2), Wojciech Grzyb (9), Mariusz Wlazły (5), Sebastian Świderski (5), Marcin Możdżonek (3), Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Michał Bąkiewicz (4), Łukasz Żygadło, Grzegorz Szymański (7), Piotr Gruszka (6), Wojciech Jurkiewicz.

Czechy: Martin Lebl (5), Jiri Novak (5), Jiri Popelka (21), David Konecny (23), Lukas Tichacek, Jiri Kral (7), Martin Krystof (libero)

źródło: inf. prasowa, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved