Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. B: Wyniki spotkań drugiego dnia turnieju

PŚ, gr. B: Wyniki spotkań drugiego dnia turnieju

W drugim dniu rywalizacji o Puchar Świata oraz kwalifikację olimpijską, Bułgarzy, Brazylijczycy i Portorykańczycy cieszyli się ze zwycięstw swoich zespołów. Bułgaria pokonała 3:1 Egipt, Portoryko 3:1 USA, natomiast Brazylia 3:0 Hiszpanię.

Po meczu z mistrzami Europy, podopieczni Martina Stoewa zmierzyli się z mistrzami Afryki. Znów brązowym medalistom ostatniego mundialu przyszło rozegrać cztery partie, po raz kolejny zapisali na swoim koncie zwycięstwo 3:1. Egipcjanie nie postawili trudnych warunków i to bardziej Bułgarzy przegrali trzecią odsłonę niż Egipcjanie ja wygrali. Stoew rozpoczął swoim żelaznym składem z Konstantinowem i Nikolowem, ale bardzo szybko zastąpili ich równie zdolni zmiennicy w osobach Aleksiewa i Jordanowa.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został przyjmujący włoskiego Corigliano, Todor Aleksiew, który pojawił się na parkiecie pod koniec pierwszego seta i pozostał na nim już do końca spotkania. Aleksiew zapisał na koncie zespołu 13 punktów. – Jestem nieco zaskoczony ta nagrodą. – powiedział po meczu Aleksiew. – Matej Kazijski zagrał cały mecz bardzo dobrze, ja pojawiłem się na parkiecie dopiero pod koniec pierwszego seta. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali.

Bułgaria – Egipt 3:1

(25:19, 25:18, 23:25, 25:18)

Bułgaria: Tsvetanov (3), Zhekov (2), Kaziyski (13), Nikolov N. (8), Nikolov V. (11), Konstantinov (2), Salparov (l) oraz Yordanov (11), Stanev i Aleksiev (13)

Egipt: Awad (10), Ahmed (6), Abd Elnaeim (18), Elnafrawy, Badawy (12), Shaarawy (8), Al Aydy (l) oraz Gabal i Bekheit (4)

Po raz pierwszy od 30 lat Portoryko pokonało Stany Zjednoczone. Stało się to w drugim dniu Pucharu Świata w Japonii. Najlepszy punktujący ostatnich mistrzostw świata, Hector Soto po raz kolejny wziął na siebie ciężar gry w ataku. Zawodnik zdobył 29 punktów. Amerykanie, którzy dzień wcześniej bez straty seta pokonali Brazylię nie byli w stanie nawiązać walki z Portoryko. Portorykańczycy od początku prowadzili, pewnie wygrywając pierwszą odsłonę do 21. Dopiero w drugim secie reprezentanci Stanów Zjednoczonych pokazali trochę dobrej siatkówki, wyrównując stan meczu na 1:1. Na tym ich dobra passa jednak się skończyła. Nie kto inny jak Soto poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, a sam wybrany został MVP meczu.

Portoryko – USA 3:1

(25:21, 20:25, 25:17, 25:22)

Portoryko: Rivera J. (14), Rivera V. (8), Perez (2), Rodriguez (5), Soto (29), Escalante (9), Berrios (l) oraz Bird, Matias (1), Batista i Roman (1)

USA: Ball (2), Lee (4), Priddy (16), Millar (9), Salmon (5), Stanley (9), Lambourne (l) oraz Rooney (6), Hoff (2), Hansen (1) i Gardner (2)

Jeśli kogoś zdziwiła porażka w pierwszym meczu Brazylii to chyba dlatego, że nie śledzili zbyt uważnie wcześniejszych dużych imprez. Canharinios zaczynają grac na swoim galaktycznym poziomie dopiero w meczu o stawkę. W drugim spotkaniu pokonali bez straty seta mistrzów Europy, Hiszpanów. Jedynie w pierwszej odsłonie było nieco walki, Hiszpanie prowadzili przez całą patię dwoma punktami, jednak w końcówce Brazylijczykom udało się doprowadzić do wyrównania i wygrać seta. kolejne dwa toczyły się już po ich całkowite dyktando. W ataku szalał Andre, wspomagany przez Gibę. Po hiszpańskiej stronie najwięcej, 17 punktów zdobył Guillermo Falasca, ale nie pomógł zespołowi powalczyć z mistrzami świata.

Brazylia – Hiszpania 3:0

(30:28, 25:17, 25:16)

Brazylia: Marcelo (2), Gilberto (12), André Nascimento (18), Gustavo (8), Rodrigo (9), Dante (9), Sérgio (l) oraz Rezende, Murilo i Anderson

Hiszpania: Falasca M. (3), Falasca G. (17), Molto (6), García-Torres (8), De La Fuente (2), Rodríguez (7), Valido (l) oraz Sevillano (2) i Pérez