Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Leningradka Sankt Petersburg lepsza od beniaminka LSK

Leningradka Sankt Petersburg lepsza od beniaminka LSK

W ostatnim sparingu przed inauguracją LSK, MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Leningradką Sankt Petersburg 1:3. W najbliższy piątek podpieczne Wiesława Popika podejmą w swojej hali ekipę mistrzyń Polski, Winiary Bakalland Kalisz.

W pierwszym secie od samego początku uwidoczniła się przewaga przyjezdnych. Przy stanie 14:16, miejscowa drużyna wzbiła się na wyżyny swoich możliwości, odrobiła straty i objęła prowadzenie 19:16. Prowadzenia tego dąbrowianki nie oddały do końca seta i odniosły zwycięstwo w stosunku 25:20. Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobra gra libero Krystyny Tkaczewskiej oraz niezawodnej w ataku Magdaleny Piątek.

Druga partia padła łupem przyjezdnych. Większe doświadczenie i obycie na ligowych parkietach dało o sobie znać. Miejscowe zawodniczki nie kończyły ataków z pierwszej piłki, a Lyubov Yagodina wraz z Natalią Alimową wyprowadzały kontry i zdobywały punkty. W środkowej fazie seta gospodynie dorównywały kroku zawodniczkom Leningradki, lecz od stanu 11:13 przyjezdne nadawały ton grze. Zryw gospodyń spowodował, że odrobiły straty i objęły prowadzenie 21:19. Jednak końcówka zdecydowanie należała do drużyny gości. Po serwach Lyubki Debarlievej goście wygrali seta na przewagi 26:24

Trzecia odsłona toczyła się pod dyktando zawodniczek rosyjskich. Ich prowadzenie ani przez moment nie było zagrożone 8:6, 15:13. Marta Czerwińska wraz Magdaleną Piątek i Eweliną Sieczką robiły co mogły, lecz było to za mało. Pierwszoplanowymi postaciami w drużynie z Sankt Petersburga była: Julia Andrushko, dobrze zagrywająca i atakująca, a kroku dotrzymywała jej Yagodina. Choć miejscowe zawodniczki zdołały doprowadzić do wyrównania 18:18, to błędy w końcówce seta gospodyń sprawiły, że przyjezdne wygrały seta 25:20 i objęły prowadzenie w meczu 2:1

Czwarty, a zarazem ostatni set meczu miał najbardziej wyrównany przebieg. Raz jedna, a raz druga drużyna obejmowała prowadzenie. Najpierw zawodniczki MKS prowadziły 3:1,a następnie Leningradka 7:10. Choć wynik wciąż pozostawał sprawą otwartą przyjezdne po asach serwisowych Juli Andrushko , rosjanki wyszły na trzypunktowe prowadzenie 18:15. Gdy wydawało się że mecz jest już rozstrzygnięty nastąpił jeszcze jeden zryw dąbrowianek, które odrobiły straty i doprowadziły do remisu (22:22). Jednak proste błędy w końcówce przyczyniły się do przegranej w tym secie i całym meczu.

Już w najbliższy piątek 23. XI. 2007 o godzinie 18.30 odbędzie się inauguracyjny mecz LSK pomiędzy MKS Dąbrowa Górnicza, a Winiarami Kalisz. Zdecydowanym faworytem tego meczu są podopieczne trenera Prielożnego. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

MKS Dąbrowa Górnicza – Leningradka Sankt Petersburg 1:3

(25:20, 24:26, 20:25, 25:27)

MKS: Czerwińska, Sieczka, Tkaczewska (libero), Lis, Pazderska, Wilczyńska, Piątek, Cabajewska,

Leningradka: Julia Andrushko, Natalia Belousova, Elena Sozina, Elyana Merlina, Yulia Eronyan, Lyubov Yagodina, Irina Bestuzheva, Lyubka Debarlieva, Natalia Alimova