Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Impel Gwardia wygrał w Policach

Impel Gwardia wygrał w Policach

Niepokonane wróciły z Polic siatkarki Impel Gwardii. W sobotę wrocławianki zdecydowanie przeważały w pierwszej i ostatniej partii spotkania, w drugiej i trzeciej Chemik stawił zacięty opór.

Od prowadzenia 3:0 rozpoczęły siatkarki Impela Gwardii mecz w Policach po szybkim ataku Eweliny Toborek , za chwilę było już 6:2 po niemniej ładnej akcji, którą skończyła z II linii Bogusia Barańska i Impel Gwardia pewnie zmierzał do zwycięstwa w pierwszej odsłonie. Dobrze funkcjonujący blok wrocławianek wystarczył w tym secie na trochę niższe gospodynie (m.in. świetny pojedynczy blok Barańskiej), a po ataku ponad blokiem Joanny Koprowskiej wicelider wciąż powiększał przewagę, 21:14. Po zmianie Toborek na Aleksandrę Krzos , obie wrocławskie libero (Krzos jest nominalna libero – red) świetnie przyjmowały a Katarzyna Mroczkowska dynamicznym atakiem w I tempie zakończyła seta, 25:16 dla Impela.

W pierwszym secie Chemik popisał się tylko jedną kapitalną akcją, w której główną rolę zagrała para: Pomykacz i Kwiatkowska , niby jedna jaskółka wiosny nie czyni, a jednak…W drugiej odsłonie gospodynie postawiły na ryzykowną zagrywkę oraz dynamiczne ataki i remisowały 8:8 po asie Moniki Bryczkowskiej , by za chwilę objąć prowadzenie 14:12 i 17:14. W ataku brylowała wspomniana Bryczkowska (5 skutecznych ataków z rzędu), a bardzo mocno zagrywała środkowa Chemika Ewa Kwiatkowska. W drużynie Impela na boisku pojawiła się Agnieszka Starzyk , by zrównoważyć dynamikę w zagrywce, ale mimo to gospodynie się już „rozhulały” a dobre wejście z ławki rezerwowych Polic zanotowała Natalia Matusz . As Kwiatkowskiej i atak Bryczkowskiej pogorszył sytuację gości w tym secie, 21:16. Gdy Impel Gwardia zdobył kolejno dwa punkty Mariusz Bujek natychmiast poprosił o pierwszą przerwę w tym secie dla Chemika, ale kolejne dwie akcje znów nie były po myśli szkoleniowca gospodyń, 21:20 dla Chemika. Po wystawie piłki przez Jagiełło do Barańskiej, przyjmująca Impela skończyła tą trudną piłkę i goście doszli Chemika przy stanie 23:23. Dwie ostatnie akcje tego bardzo zaciętego seta to decyzja sędziego oraz skuteczny blok, obie korzystne dla gospodyń, tym samym w Policach po dwóch partiach był remis 1:1.

Policzanki rozpoczęły dobrze również kolejną odsłonę prowadząc 2:0, 7:5 i 12:7, nawet trener Bujek chciał wziąć udział w akcji chwytając piłkę po ataku Starzyk. Ale na tym rezultacie skończyła się przewaga Chemika a rozpoczęło się krótkie „Marta Solipiwko show”, atakująca Impela świetna grą w ataku doprowadziła do remisu 12:12. Od tego momentu seta oba zespoły toczyły zażartą walkę, która w hali, pamiętającej jeszcze wizyty najlepszych zespołów europejskich, mogła się podobać. W końcówce seta dobrze zagrywała Ewelina Toborek a w polu gry pokazała się także Małgorzata Kupisz , skuteczna w dalszym ciągu Solipiwko wyprowadzała Impel Gwardię na prowadzenie 22:21 i 23:22, ale też wejście Zuzanny Efimienko przyniosło Rafałowi Błaszczykowi spodziewany efekt w postaci skutecznego bloku dającego rezultat 24:22 i piłkę setową dla gości. Waleczny Chemik jeszcze zdołał obronić pierwszego setbola, ale za chwilę znakomity atak Bogusi Barańskiej zakończył tą zażartą partię, 25:23 dla Impel Gwardii.

Czwarty set to popis tylko jednej drużyny, zawodniczki Rafała Błaszczyka „przełamały” przeciwnika w 3. secie i nie podzielnie już rządziły w kolejnej partii. Można było podziwiać kilka ciekawych i skutecznych kombinacji Impela Gwardii, który pokazał, że potrafi grać szybką i ofensywną siatkówkę. Pomysłowe rozegranie Marty Haładyn wykorzystywały Mroczkowska, Solipiwko i Barańska a wrocławianki oddalały się z każdą akcją od rywalek. Przy stanie 20:8 gospodynie zdobyły jeszcze kilka „oczek”, ale już nic nie zdołało powstrzymać śmiało i skutecznie grających zawodniczek Impel Gwardii, które rezultatem 25:13 przypieczętowały zwycięstwo w tej partii jak i w całym spotkaniu.

Mariusz Bujek (trener Chemika Police): – Moje zawodniczki w pierwszym secie zaspały, w drugim grały jak równy z równym, graliśmy wtedy dobrze tak jak potrafią. W secie trzecim nie utrzymaliśmy przewagi, za dużo naszych błędów, zabrakło nam dwa punkty do wygranej. Konsekwencją drugiego i trzeciego seta była partia czwarta, która nam nie wyszła. Za tydzień my gramy z Wisłą, a widząc obydwa zespoły, myślę tu o Budowlanych i Gwardii powiem tak, jeżeli trenerem jest Rafał Błaszczyk to zawsze będę stawiał na drużynę, która on trenuje, Rafał jest doskonałym fachowcem. My z kolei na wyjazdach gramy lepiej i wydaje mi się, że tanio skóry w Krakowie nie sprzedamy .

Rafał Błaszczyk (trener Impel Gwardia Wrocław): – Byliśmy przygotowani na to, że z Chemikiem nie będzie łatwo. W pierwszym secie byliśmy mocno skoncentrowani, wykorzystaliśmy to, że miejscowe zawodniczki podeszły lekko spięte do tego spotkania i stąd taki bardzo pewny i zdecydowany set dla nas. Później gra się wyrównała, a zespół z Polic wykonywał kolejno trudne zagrywki, bo nie jedna tylko zawodniczka tam dobrze zagrywała, do tego nie zadrżała im ręka w ataku i wtedy Chemik jest bardzo groźnym zespołem. Do tego jeszcze miejscowe pokazały, że potrafią walczyć, są zaangażowane, widać, że jest fajna atmosfera na boisku i związku z tym kibice w Policach w środkowej części meczu mogli oglądać zupełnie dobrą siatkówkę w wykonaniu obu zespołów. My musimy grać lepiej zagrywką, zwłaszcza to było widać na tle dobrze dziś zagrywających Polic. Rekompensowaliśmy to oczywiście na siatce tutaj mamy przewagę i musimy ją wykorzystać. Sporo było dobrych bloków z naszej strony, a w momencie kiedy jeszcze odrzucimy przeciwnika od siatki, tak jak w secie czwartym, to wtedy potrafimy grać bardzo skutecznie .

Chemik Police – Impel Gwardia Wrocław 1:3

(16:25, 25:23, 23:25, 13:25)

Chemik : Furmanek, Kwiatkowska, Bryczkowska, Pomykacz, Wellna, Raczyńska, Dążańska (L) oraz Matusz, Wysocka

Impel Gwardia : Mroczkowska, Toborek, Solipiwko, Haładyn, Barańska, Koprowska, Jagiełło (L) oraz Starzyk, Kupisz, Efimienko, Krzos