Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Fatalny mecz Nike Ostrołęka

II liga: Fatalny mecz Nike Ostrołęka

W spotkaniu o mistrzostwo II ligi siatkówki ZEO NIKE Ostrołęka uległo AZS AWF Warszawa 1:3. Dzięki temu zwycięstwu akademiczki z Warszawy utrzymały 2. miejsce w tabeli gr. 3.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla podopiecznych Jarosława Zawodnika. Trzy kolejne punkty zdobyły siatkarki z Warszawy, a szkoleniowiec NIKE poprosił o pierwszą przerwą. Ta bardzo korzystnie podziałała na nasze siatkarki, które poprawiły przyjęcie, grały zdecydowanie lepiej w ataku i zdobyły nawet trzy punkty przewagi. Z minuty na minutę podopieczne Jarosława Zawodnika i Rafała Skórnickiego grały coraz lepiej, coraz pewniej i zdobywały coraz większą przewagę. Bardzo dobrze prezentowała się Klaudia Gościcka, która kończyła swoje ataki i jednocześnie grała skutecznie w bloku. Siatkarki z Warszawy psuły sporo zagrywek przez co w końcówce seta nie były wstanie zawiązać równorzędnej walki z NIKE i uległy 19:25.

W drugiej odsłonie meczu gra była niesłychanie wyrównana i toczyła się praktycznie od początku seta punkt za punkt. Warto przypomnieć, że w drużynie z Warszawy występuje Katarzyna Zabadała, która jeszcze w zeszłym sezonie reprezentowała zespół z Ostrołęki. Niestety w końcówce drugiego seta więcej zimnej krwi wykazały zawodniczki z Warszawy i wygrały tę partię do 22.

Nieoczekiwanie strasznie słaby w wykonaniu zawodniczek ZEO NIKE był czwarty set spotkaniu. Podopieczne Jarosława Zawodnika niezwykle słabo grały w każdym elemencie. Zawodziło przyjęcie, rozegranie, trochę lepiej było w ataku, ale fatalnie było także w bloku. W efekcie nasze zawodniczki uległy bardzo wysoko, do 14.

Zdecydowanie odmienione siatkarki ZEO NIKE przystąpiły do czwartej partii tego spotkania, zdobyły nawet przewagę, ale w końcówce seta popełniły zbyt dużo błędów by myśleć o zwycięstwie w tej partii. Ostatecznie przegrały tego seta do 22 i całe spotkanie 1:3.

ZEO NIKE Ostrołęka – AZS AWF Warszawa 1:3

(25:19, 22:25, 14:25, 22:25)

Skład:

Zeo Nike: Gosko, Barszcz, Walasek, Iwaniuk, Gościcka, Drwięga, Sobolewska (l) oraz Krawczyk, Olk, Kochan