Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Sokół Chorzów – Skra Bełchatów 2:3

I liga: Sokół Chorzów – Skra Bełchatów 2:3

Siatkarki Skry Bełchatów przerwały złą passe i po trzech porażkach pod rząd, wygrały. Jednak co ważniejsze, uczyniły to na wyjeździe, w spotkaniu z solidnym zespołem Sokoła Chorzów.

Bełchatowianki przystępowały do tego spotkania z dorobkiem ośmiu punktów i były niżej w tabeli od chorzowianek. Jednak jak się okazało nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa, a co ważniejsze podopieczne Wiesława Czai wykazały się dużą determinacją i wolą walki.

Pierwsza partia padła łupem Skry, która chorzowiankom pozwoliła ugrać tylko 18 "oczek". Bełchatowianki grały bardzo spokojnie, wykorzystując błędy rywalek. Siatkarki Sokoła całkowicie nie radziły sobie w tej partii z mocna zagrywką rywalek. Pierwszy set skończyła skutecznym atakiem Katarzyna Zaroślińska .

Drugą partię od mocnego uderzenia zaczęły gospodynie. Przy stanie 6:1 dla Sokoła o czas poprosił trener drużyny przyjezdnej. Na niewiele się to jednak zdało. Bełchatowianki były wyraźnie rozkojarzone. Brutalnie wykorzystały to gospodynie, które z akcji na akcję powiększały swoją przewagę. Set skończył się wygraną chorzowianek 25:14.

Najbardziej wyrównana była trzecia partia. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć wyraźnej przewagi. Chorzowianki znów grały dobrze blokiem. Skutecznie atakowały Natalia Krawulska , Monika Konsek czy Barbara Furtak . Jednak przeciwniczki nie pozostawały dłużne. Zuzanna Matusova , Izabela Kasprzyk czy Paulina Wlazły równie mocno, a co najważniejsze skutecznie zdobywały punkty po swoich atakach. Mimo iż gospodynie bardzo się starały to nie potrafiły dogonić, dziś dobrze grających rywalek. Set skończył się wygraną drużyny z Bełchatowa 25:22.

Partia czwarta znów od mocnego uderzenia zaczęły siatkarki Skry. Podopieczne Wiesława Czai uzyskały bezpieczną przewagę kontrolując grę na boisku. Przy stanie 21:24 wydawało się, że już nic nie przeszkodzi bełchatowiankom w wygranej i zdobyciu trzech cennych punktów. Jednak gospodynie nie zamierzały się tak łatwo poddać. Dwa ataki siatkarek Sokoła i błędy bełchatowianek spowodowały iż po chwili na tablicy wyników był już remis po 24. Zapowiadała się zatem nerwowa końcówka. Więcej spokoju i opanowania zachowały jednak gospodynie, które po skutecznie ustawionym bloku przez Sandrę Biernatek i Natalię Staniuchę zdobywają punkt na miarę wygranej w tym secie. Zatem po czterech setach było 2:2

Początek partii piątej był bardzo wyrównany. Ataki Krawulskiej i dobra gra w bloku Wysockiej i na tablicy wyników po chwili było już 13:9 dla Sokoła. Kibicom zgormadzonym w hali MORiS-u wydawało się, że już nic nie powinno odebrać ich ulubienicom zwycięstwa. Jednak seria błędów w przyjęciu, nieskończone ataki i po chwili był już remis. A po ataku Agnieszki Rajkowskiej to Skra miała w górze piłkę meczową. Jednak w kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Krawulska i znów był remis. Kolejne dwie akcje należały już do Skry. Najpierw skuteczny atak bełchatowianek, a później błąd Krawulskiej i mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 3:2.

Mecz momenatmi mógł się podobać. Było wiele ciekawych i długich wymian. Skra wygrała w pełni zasłużenie, gdyż tego dnia była zespołem lepszym od teamu Zdzisławy Kani . Chorzowiankom pozostaje o tym meczu jak najszybciej zapomnieć i przygotować się do kolejnego. Już za tydzień do Chorzowa przyjadą akademiczki z Ostrwca Świetokrzyskiego.

Sokół Chorzów – Skra Bełchatów 2:3

(18:25, 25:14, 22:25, 27:25, 14:16)

Sokół: Konsek, Fedorów, Staniucha, Wysocka, Krawulska, Biernatek, Nowakowska(l) oraz Settnik, Furtak, Młodzieniewska

Skra: Szulc, Matusova, Zaroślińska, Kasprzyk, Wlazły, Rajkowska, Dudek(l) oraz Leszczyńska, Kubieniec