Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Siódma z rzędu wygrana Budowlanych Toruń

I liga: Siódma z rzędu wygrana Budowlanych Toruń

To był jeden ze słabszych występów siatkarek Budowlanych w tym sezonie. Ale i tak gospodynie zdobyły komplet punktów i w dalszym ciągu uciekają najpoważniejszym rywalkom do awansu.

SMS w tym sezonie nie wygrał ani jednego meczu, w sumie zdobył raptem punkt za porażkę 2:3. W Toruniu można było oczekiwać gładkiego zwycięstwa lidera I ligi, ale tak wcale nie było.

Torunianki najwyraźniej były już przemęczone tygodniowym maratonem. Terminarz tak się ułożył, że siatkarki Budowlanych najpierw odpoczywały 20 dni, a potem musiały w ciągu tygodnia rozegrać aż trzy mecze. Straciły w nim aż cztery sety (w poprzednich zaledwie jeden). To jednak wystarczyło, żeby obronić fotel lidera i z tej pozycji torunianki za tydzień rozpoczną mecz z trzema głównymi kandydatami do awansu.

W sobotę młode uczennice SMS zaskoczyły gospodynie już w pierwszym secie. Prowadziły od początku i Budowlane mimo ambitnej walki nie były w stanie doprowadzić choćby do remisu. Podobnie wyglądała początkowo druga partia.

Dopiero od stanu 14:12 przewaga lidera zaczęła się wyraźnie powiększać.

Najłatwiejsze zwycięstwo torunianki odniosły w trzecim secie. Tam świetną zmianę dała Patrycja Polak (zresztą niedawno jeszcze zawodniczka SMS). Młoda skrzydłowa zdobyła 12 punktów i była praktycznie nie do zatrzymania w tej części.

Kibice liczyli, że czwarta partia będzie formalnością, ale nic z tego. Budowlane zyskiwały kilka punktów przewagi, po czym popełniały proste błędy i ją traciły. Przy stanie 23:22 Aleksandra Marchlewska w trudnej sytuacji przebiła się przez potrójny blok SMS, a za chwilę gospodynie zatrzymały atak rywalek i mogły cieszyć się z siódmego zwycięstwa w tym sezonie.

To był dla nas bardzo ciężki mecz – przyznała trener Ewa Openchowska. – Zwykle tak jest, że koniec jakiegoś etapu gra się na tzw. bezdechu i to było widać. Dlatego nie miałam pretensji do dziewczyn, starałam się jedynie je uspokajać. SMS i tak ma zapewnione utrzymanie w lidze, więc każdy mecz gra bez presji. Dla nas z kolei każde zwycięstwo jest niezwykle ważne.

Budowlani Toruń – SMS I PZPS Sosnowiec 3:1

(23:25, 25:22, 25:17, 25:22)

Skład:

Budowlani: Soja, Filipowicz, Sikorska, Konkolewska, Marchlewska, Liss i Januszewska – libero; Kowalska, Polak