Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wygrana garwolińskich siatkarzy

II liga: Wygrana garwolińskich siatkarzy

Wilga Garwolin po raz pierwszy w tym sezonie wywalczyła komplet punktów. Siatkarze z Garwolina pokonali przed własną widownią ekipę z Kozienic 3:1.

W pierwszym secie gospodarze niesieni dopingiem dość licznie zgromadzonej publiczności zwyciężyli pewnie 25:17. Najpierw dwie serie po trzy, potem cztery kolejno zdobyte punkty sprawiły, że ich przeciwnicy w połowie pierwszej partii zupełnie się pogubili. Wprawdzie udawało im się jeszcze zmniejszyć stratę do dwóch punktów, ale to było wszystko na co stać było w tym secie zespół z Kozienic.Drugiego seta to miejscowi rozpoczęli fatalnie. Na szczęście trzypunktową stratę udało się szybko zniwelować. Goście wyraźnie jednak wyciągnęli wnioski z przegranej w pierwszej partii i tym razem stawiali dużo mocniejszy opór. Garwolińskim siatkarzom udało się ich dogonić dopiero w końcówce seta, przy wyniku 18:18. Przy stanie 20:20 zauważając, że zwycięstwo powoli wymyka się z kieszeni ,o czas poprosił trener drużyny z Kozienic. Jednak po powrocie siatkarzy na parkiet punkty głównie zdobywali już tylko zawodnicy Wilgi. Ostatecznie też zwyciężyli w tym secie 25:21.

W trzeciej odsłonie walka była już bardzo wyrównana. Obie drużyny punktowały na przemian i żadnej nie udawało się wypracować znaczącej przewagi nad przeciwnikiem. W końcówce wydawało się, że miejscowi siatkarze rozstrzygną seta i cały mecz na własną korzyść, mieli bowiem nawet piłkę meczową. Niestety, najpierw szczęśliwe zagranie po taśmie przeciwników, zaraz potem błąd w serwisie i w efekcie garwolinianie przegrali seta 26:28.

Czwarty set to przede wszystkim świetna gra Dariusza Werpachowskiego. Jego precyzyjnie mierzone i piekielnie mocne ataki sprawiały, że goście momentami zupełnie tracili pomysł na dalszą grę. W końcówce trzeźwą kiwką popisał się jeszcze Jakub Sokołowski. Kiedy na tablicy widniał wynik 22:17 nikt na hali nie wierzył, że Wilga może to spotkanie jeszcze przegrać. W końcówce nerwy puściły jednemu z zawodników z Kozienic, który za dyskusję z sędziami otrzymał żółtą kartkę. Set zakończył się wynikiem 25:24 dla Wilgi.

Wilga Garwolin – Armat Kozienice 3:1

(25:18, 25:21, 26:28, 25:19)

Zobacz również:

Wyniki 5. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi mężczyzn

źródło: grajdol.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved