Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Zaskakujaca decyzja Stoewa przed Pucharem Świata

Zaskakujaca decyzja Stoewa przed Pucharem Świata

W prawdziwe osłupienie wprawił dziś bułgarską drużynę oraz dziennikarzy trener reprezentacji Martin Stoew. Szkoleniowiec miał wytypować, który ze środkowych wypadnie z zespołu przed Pucharem Świata, a odesłał... przyjmującego.

Przed wylotem do Japonii trener Stoew zapowiedział, że zabiera ze sobą trzynastu zawodników, ponieważ nie jest w stanie po tak krótkim okresie przygotowawczym zdecydować się na wykluczenie któregoś ze środkowych bloku. Do Japonii poleciała zatem cała czwórka, Ewgeni Iwanow, Nikolaj Nikolow, Hristo Cwetanow i Krasimir Gajdarski. Sam Stoew mówił, że na miejscu zdecyduje, który ze środkowych odpadnie z zespołu.

Dzisiaj Stoew zdecydował, że zawodnikiem, który wróci do domu będzie… przyjmujący, Kostadin Stojkow. Tym samym kadra Bułgarii została ze czterema środkowymi i trzema przyjmującymi (Plamen Konstantinow, Matej Kazijski i Todor Aleksiew). Drużyna kilka dni temu rozegrała sparingowe spotkanie z klubem Tore Erouz, w którym w poprzednim sezonie występował Wladimir Nikolow. Bułgarzy wygrali 3:1.Trener Martin Stoew wpuścił na parkiet wszystkich zawodników. Szanse w poszczególnych setach dostała cała trzynastka. Bułgarzy wyszli na powadzenie 2:0, przegrali trzecią partię, ale byli górą w czwartej. Obydwa zespoły zdecydowały się również rozegrać dodatkowego seta, który zakończył się zwycięstwem Japończyków.

Najważniejsze dla nas będzie pierwsze pięć spotkań – mówił po meczu Wladimir Nikolow. – Rozpoczynamy od starcia z Hiszpanami, to bardzo ważny mecz. Zdajemy sobie sprawę z ważności tego turnieju i zapewniam, że damy z siebie wszystko, aby tylko zakwalifikować się do Igrzysk. Skoro jesteśmy zdrowi i wszystko jest w jak najlepszym porządku to po prostu musimy zająć jedno z trzech pierwszych miejsc.

12 Bułgarów na Puchar Świata:

rozgrywający:  Andrej Żekow
        Iwan Stanew
atakujący:   Bojan Jordanow
        Wladimir Nikolow
przyjmujący:  Plamen Konstantinow
        Matej Kazijski
        Todor Aleksiew
środkowi:    Ewgeni Iwanow
        Nikolaj Nikolow
        Hristo Cwetanow
        Krasimir Gajdarski
libero:     Teodor Salparow

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved