Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zapracowana Patrycja Polak

Zapracowana Patrycja Polak

fot. archiwum

Na brak zajęć na pewno nie może narzekać najmłodsza zawodniczka w I-ligowej ekipie Budowlanych Toruń - Patrycja Polak. Kalendarz treningów i meczów ma wyjątkowo bogaty.

Patrycja Polak , to zawodniczka pochodząca z Iławy. Przed obecnym sezonem przeniosła się do Budowlanych ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS. Z racji swojego młodego wieku – 16 lat, gra zarówno w kadetkach, jak i juniorkach. Do tego dochodzą jeszcze ciężkie przygotowania do gier w pierwszej lidze i równie trudne mecze oraz dalekie wyjazdy.

 

Nie należy zapominać, że Patrycja jest do tego reprezentantką Polski juniorek. W ubiegłym tygodniu wróciła z tygodniowego zgrupowania kadry w Cetniewie, zakończonego turniejem EEVZA. – Turniej wspominam bardzo dobrze – mówi Patrycja. – Na początku grałyśmy z Łotwą. Bardzo się namęczyłyśmy. Był to pierwszy mecz turnieju, a do tego na mecze ze słabszymi zespołami trenerzy nie wystawiali pierwszej szóstki. Wygrałyśmy jednak 3:0. W meczu z Ukrainą było już dużo lepiej. Drugiego dnia wygrałyśmy z Litwą. Wiadomo jednak było, że najtrudniej będzie graćz Estonkami, które dzień wcześniej pokonały faworytki, czyli Rosję. Estonia to bardzo waleczny zesół. Wygrałyśmy 3:1. Ostatniego dnia grałyśmy z Rosja. Tamte dziewczyny to jeszcze młode kadetki, a są bardzo wysokie. Wygrałyśmy z Rosją 3:1 i w turnieju zajęłyśmy pierwsze miejsce. Cieszę się, że mogłam pograć. Grałam można powiedzieć bardzo dużo. Czasem zmieniała mnie tylko Chmiel. 

Po dniu spędzonym w Toruniu, Patrycja pojechała z zespołem na mecz do Pszczyny, a w niedzielę grała już z koleżankami z kadetek mecz w Toruniu. – Wiem, że będzie dużo grania – mówi spokojnie Patrycja. – Jednak prawie wcale się nie boję, że nie dam rady. Lubię to co robię, także łatwiej będzie o mobilizację.

 

W ubiegłym sezonie podobnie dużo gry miała Agnieszka Sikorska , która łączyła grę w drugiej lidze, z kadetkami i juniorkami. Agnieszce wyszło to na dobre, poczyniła bardzo duże postępy. Jak będzie z Patrycją? Zobaczymy za rok.

źródło: budowlanitorun.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved