Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Wojciech Lalek: Spodziewałem się tych zwycięstw

Wojciech Lalek: Spodziewałem się tych zwycięstw

Trener AZS-u AWF Poznań, Wojciech Lalek, z umiarkowanym optymizmem przyjął ostatnie wyniki Polek podczas PŚ. - Spodziewałem się zwycięstw z Dominikaną, Koreą i Tajlandią - mówi poznański szkoleniowiec.

Reprezentacja Polski nie miała innego wyjścia jak odnieść te zwycięstwa i zająć szóste miejsce – powiedział Wojciech Lalek. – Jest to taki plan minimum. Znaleźliśmy się w grupie mocnych zespołów. Na pewno wiele osób oczekiwało lepszego rezultatu z awansem do igrzysk olimpijskich, ale na razie nas na to nie było stać. Ważne, że drużyna zdobyła odpowiednią liczbę punktów do rankingu międzynarodowego i przeskoczyła Holandię. To otwiera, w przypadku niepowodzenia w turnieju kontynnetalnym w Halle, szanse na udział w zawodach interkontynentalnych w maju w Japonii.

Jak podkreślił Wojciech Lalek, w ostatnich meczach Pucharu Świata było widać jakie ślady pozostawia ten wyczerpujący turniej. – Polska miała jeszcze o co walczyć i to mobilizowało nasze siatkarki – powiedział. – Zawodniczkom z Dominikany czy Tajlandii nie było już o co grać stąd też ich słaba postawa. Wychodziły na parkiet tylko po to, żeby zaliczyć występ.Wojciech Lalek dodał, że trzeba się cieszyć z tego co udało osiągnąć. – Wyższe miejsce w rankingu światowym na pewno będzie miało przełożenie na lepszą dyspozycję naszych reprezentantek w klubach – powiedział Wojciech Lalek. – Gdyby całkiem nie wyszło, to na pewno ten fakt odbiłby się na ich postawie w Lidze Siatkówki Kobiet.

AZS AWF Poznań walczy w ostatnim turnieju Pucharu Polski o awans do czołowej ósemki. – Do tej pory graliśmy nierówno – powiedział Wojciech Lalek. – Była lawina własnych błędów. Potrzebna nam jest już stabilizacja i tej będę wymagać od swoich zawodniczek. O awans będziemy walczyć w bezpośredniej walce.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved