Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Nie wypaść z ósemki

Puchar Polski: Nie wypaść z ósemki

W piątek i sobotę w hali przy ulicy Solskiego w Mielcu zostanie rozegrany jeden z turniejów PP w siatkówce kobiet. Miejscowa Stal podejmować będzie we własnej hali ekipy MMKS-u Dąbrowa Górnicza i Muszynianki-Fakro Muszyna.

Dla świętego spokoju musimy wygrać raz – twierdzi trener mielczanek, Roman Murdza. – I jesteśmy w stanie to zrobić. Szanujemy oczywiście każdego przeciwnika, ale uważam, że Dąbrowa Górnicza leży w naszym zasięgu. Wygrywaliśmy już z nią nieraz i teraz chcemy do poprzednich zwycięstw nad dziewczynami z Dąbrowy dołożyć kolejne. Z Muszyną o wygraną będzie niezwykle ciężko. „Mineralne” grają najmocniejszym składem, z Asią Mirek i Izą Bełcik na czele. W „gwiazdozbiorze” Bogdana Serwińskiego brakuje tylko przebywającej w Japonii z reprezentacją Marioli Zenik. Zagramy oczywiście najlepiej, jak potrafimy, ale cudów raczej nie możemy się spodziewać. Po prostu uważam, że w tej chwili Muszyna dla nas to za wysokie progi.

Wygrać dla świętego spokojuDo tej pory mielczanki grały już w turniejach Pucharu Polski w Dąbrowie Górniczej, Pile i Poznaniu. W rozegranych do tej pory dziewięciu pucharowych meczach podopieczne trenera Romana Murdzy zgromadziły 14 punktów. To pozwala im plasować się na 7. miejscu w pucharowej tabeli. Aby awansować do dalszych pucharowych gier, panny ze Stali muszą po ostatnim turnieju zachować to miejsce albo przynajmniej znaleźć się w ósemce. – Jest to realne i w zasadzie już mamy miejsce w ósemce. Lepiej jednak dla świętego spokoju wygrać w sobotę z Dąbrową – tłumaczy Roman Murdza.

Debiut Kolevy

Wszystko wskazuje na to, że w sobotę przed mielecką publicznością zadebiutuje 25-letnia Kristyna Koleva.

Z tego, co mi jest wiadomo, w zasadzie wszystkie formalności zostały już załatwione. Nie ma więc przeszkód ku temu, aby ta zawodniczka wystąpiła w sobotę w meczach z Dąbrową Górniczą i Muszynianką – wyjaśnia Murdza. W sobotę w ekipie Stali wystąpi na sto procent mielecka libero Magdalena Banecka, która ostatnio narzekała na ból mięśnia czworogłowego.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved