Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Pewna wygrana Polek z Tajlandią

PŚ: Pewna wygrana Polek z Tajlandią

Polki pewnie wygrały z Tajlandią 3:0. Rywalki podjęły walkę tylko w trzecim secie. Mając sześć zwycięstw i pięć porażek, Polki ostatecznie uplasowały się na 6. miejscu w Pucharze Świata.

W pierwszym secie Polki były lepsze od rywalek praktycznie w każdym elemencie gry. Wyraźnie zarysowała się zwłaszcza przewaga zawodniczek Mauro Masacciego w ataku. Złotka pierwszą odsłonę wygrały wyraźnie 25:15.

Drugi set to też bardzo skuteczna gra reprezentacji Polski. Na obydwie przerwy techniczne nasze siatkarki schodziły wysoko prowadząc. Bardzo dobry mecz rozgrywała Katarzyna Skowrońska. Im bliżej było do końca partii tym bardziej mecz zaczynał przypominać treningową gierkę – Tajki nie były w stanie powstrzymać dobrze dysponowanych Złotek. Przy stanie 22:14 Polki popełniły dwa błędy i zrobiło się 22:16, finisz należał jednak do reprezentacji Polski. Piłkę setową wywalczyła bezbłędna Skowrońska, a zwycięstwo w drugim secie przypieczętował atak Eleonory Dziękiewicz.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od wyrównanej gry, ale to Polki zeszły na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:6. Było to jednocześnie najniższe prowadzenie na pierwszej przerwie w tym meczu (8:4 w pierwszym secie, 8:5 w drugim). Tajki potrafiły jednak odrobić przewagę i doprowadzić do remisu (10:10). Potem rozpoczęła się najdłuższa akcja w tym meczu, a zawodniczki obydwu drużyn nie potrafiły skutecznie wykończyć ataku. Udało się to dopiero Skowrońskiej, która zdobyła tym samym ważny punkt(11:10). Po dwóch wysoko wygranych partiach Polki spuściły nieco z tonu, co doprowadziło do zajadłej walki z Tajkami o punkty. Przewaga Złotek nie była aż tak wyraźna jak w dwóch pierwszych częściach meczu, ale nie zmieniło to faktu, że na drugą przerwę techniczną schodziły prowadząc 16:14. Niedługo po niej w Nagoi znów był remis (18:18). Klaudia Kaczorowska mocnym atakiem zapewniła jednak ponowne prowadzenie Złotkom. Końcówka spotkania należała już tylko do Polek. Bardzo dobra gra Kaczorowskiej, zarówno w bloku, jak i ataku, doprowadziła do stanu 22:18. Piłkę setową wywalczyła Eleonora Dziękiewicz. Pierwsze dwie próby Tajki obroniły. Na zakończenia całego turnieju kontuzji stawu skokowego doznała libero polskiego zespołu – Mariola Zenik. Zastąpiła ją Agata Sawicka, a mecz skończyła bezbłędna Katarzyna Skowrońska.

Polska – Tajlandia 3:0

(25:15, 25:17, 25:22)

Polska: Skowrońska-Dolata (22), Dziękiewicz (10), Podolec (6), Sadurek (1), Rosner (7), Liktoras (1), Zenik (l) oraz Bednarek (5) i Kaczorowska (3)

Tajlandia: Paladsrichuay (6), Thinkaow (4), Sittirak (9), Apinyapong (10), Hyapha (5), Tomkom (2), Buakaew (l) oraz Sanuanram (5), Apinyapong i Khanan