Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Jeden set to za mało

PP: Jeden set to za mało

W pierwszym spotkaniu gdańskiego turnieju Pucharu Polski kobiet, AZS AWF Poznań pokonał Budowlanych Łódź. Łodzianki zagrały dobry trzeci set, ale to za mało na zespół z LSK.

Faworyt tego spotkania nie zawiódł i pewnie rozprawił się z jedynym, grającym jeszcze w tej fazie rozgrywek, przedstawicielem drugiej ligi. Co prawda w zespole z Łodzi występują zawodniczki z doświadczeniem ekstraklasowym, jak Małgorzata Niemczyk czy Kinga Baran, ale nawet ich obecność na boisku nie była w stanie odwrócić losów meczu.

Emocje na dobrą sprawę rozpoczęły się dopiero w ostatniej partii tego meczu. Wcześniej przewaga podopiecznych Wojciecha Lalka, była tak widoczna, że ten dał pograć wszystkim swoim zmienniczkom. Bohaterką łodzianek mogła zostać znana z boisk plażowych Agnieszka Wołoszyn, która w trzecim secie, swoją dobrą grą szczególnie w zagrywce pozwoliła uzyskać Budowlanym siedmiopunktową przewagę (14:7). Łodzianki prowadziły jeszcze w drugiej części tej odsłony 18:13, jednak zbyt duża ilość błędów łodzianek oraz skuteczniejsza gra poznanianek w kontrach, doprowadziła do nerwowej końcówki. W niej dużo więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Poznania, które po bloku Jany Magatovej na Magdzie Blomberg mogły cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa.AZS AWF Poznań – Organika Budowlani Łódź 3:0

(25:15, 25:18, 25:23)

Zobacz również:

Wyniki oraz tabela rundy eliminacyjnej Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved