Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Nieprawdopodobny czwarty set białostockich siatkarek

Nieprawdopodobny czwarty set białostockich siatkarek

Białostoczanki od zwycięstwa zaczęły swój start w ostatnim, eliminacyjnym turnieju Pucharu Polski. Zmierzyły się one dzisiaj z gospodyniami imprezy, drużyną Energi Gedania Gdańsk...

Pierwsze dwa sety (1:1) były w miarę wyrównane, ale obie ekipy nie grały najlepiej, chociaż już za tydzień czeka je inauguracja Ligi Siatkówki Kobiet. Popełniały sporo niewymuszonych błędów. Seriami traciły punkty, aby później odrabiać straty. Trener przyjezdnych, Czesław Tobolski, był jednak zadowolony z gry obronnej. Trzecią partię białostoczanki gładko wygrały, ale w kolejnej zanosiło się, że potrzebny będzie jeszcze tie-break. Gdańszczanki wygrywały już 24:19. I przegrały do 24, co jest najlepszym podsumowaniem tego pojedynku.

Coś takiego spotkało mnie pierwszy raz w życiu – nie krył Tobolski. – Zagrywka Asi Szeszko nie była trudna, ale bardzo dobrze zagraliśmy blokiem, w obronie i udało się.

Gedania Gdańsk – Pronar Zeto AZS Białystok 1:3

(26:24, 22:25, 17:25, 24:26)

Gedania: Kasprów, Wellna, Skowrońska, Kasprzak, Kondracjewa, Tomsia, Siwka (libero) oraz Nuszel, Pasznik

AZS Białystok: Koczorowska, Szeszko, Sachmacińska, Palczewska, Gordiejewa, Hendzel, Saad (libero) oraz Gierak