Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta wybiera nowego siatkarza

Delecta wybiera nowego siatkarza

Rosjanin Anton Kulikowski, to jeden z głównych kandydatów na przyjmującego ekipy Delecty. W czwartek bydgoscy działacze dostali także ofertę siatkarza z szerokiej kadry USA - Nilsa Nielsena. Sprawa rozstrzygnie się do wtorku.

Po ostatnich porażkach w Polskiej Lidze Siatkówki działacze Delekty rozpoczęli poszukiwania wzmocnień. – Kilka ofert już złożyliśmy, ale za szybko na konkrety. Na razie nie ma żadnych ustaleń – mówi Marek Kaźmierczak, dyrektor bydgoskiego klubu. Jeszcze do niedawna listę życzeń Delecty otwierał przyjmujący AZS Politechniki Warszawa Mark Siebeck, ale ostatecznie Niemiec wybrał dużo lepszą finansowo ofertę z ligi tureckiej. Możliwe jednak, że nad Brdę trafi jego kolega z drużyny, Anton Kulikowski. Rosjanin już przed rokiem był w kręgu zainteresowań klubu, ale wtedy zdecydował się na występy w stolicy.

Nie chcę komentować tej sprawy. Wiemy jednak, że jest do wzięcia i niczego nie można wykluczyć – dodaje Kaźmierczak.W czwartek do bydgoskiego klubu wpłynęła też oferta 26-letniego Amerykanina Nielsa Nielsena (193 cm). Wychowanek i gwiazda California State University był w szerokiej kadrze USA na tegoroczną Ligę Światową, ale ostatecznie w turnieju nie zagrał. Nigdy wcześniej nie występował też w Europie.

Jeszcze w czwartek wydawało się, że trafi do Płomienia Sosnowiec, ale działacze tego klubu nagle zaczęli coś kręcić i obniżać kwotę kontraktu. Wychodzi zatem, że zawodnik ten nie trafi do tego klubu – mówi Andrzej Grzyb, menedżer siatkarski.

Nic dziwnego, że zespół z Sosnowca, jeden z głównych rywali Delecty w walce o utrzymanie się w Polskiej Lidze Siatkówki, zaczął kręcić nosem na ofertę Nilsena. Czekał długo na jego przyjazd, a ma już nowego zawodnika, który zastąpi kontuzjowanego na początku sezonu Bułgara Aleksandra Krajnowa (jeszcze wcześniej klub z Sosnowca stracił też innego przyjmującego – Jakuba Łomacza).

Płomień nie szukał daleko, w środę namówił do podpisania umowy Norwega Geira Eithuna, który miniony sezon spędził w Resovii. Przypomnijmy, że bydgoska Delecta chciała jeszcze przed sezonem ściągnąć Eithuna. Wobec wzmocnień w sosnowieckim zespole, nowy zawodnik w Delekcie, która wróciła do zajęć (na razie zawodnicy trenują na siłowni) jest niezbędny.

Szef bydgoskiego klubu obiecuje: – Mam nadzieję, że najpóźniej we wtorek będę mógł podać nazwisko nowego zawodnika.

Dzień wcześniej do Bydgoszczy wróci z domu na Słowacji Rostislav Chudik. W poniedziałek bowiem siatkarze Delecty, przedostatniej obecnie drużyny PLS, wznowią treningi w Łuczniczce. Kolejny mecz rozegrają 8 grudnia, a przeciwnikiem będzie mistrz Polski, Skra Bełchatów.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved