Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radomianie nieźli w statystykach

Radomianie nieźli w statystykach

Siatkarze Jadaru Sport Radom zajmują obecnie czołowe miejsca w rankingach najskuteczniej radzących sobie zawodników na poszczególnych pozycjach. Najwięcej punktów dla radomian zdobył Marco Liefke, niemiecki atakujący.

Większość siatkarzy zapewnia, że nie interesują ich wyniki rankingów. Ale „suche liczby” potrafią doskonale oddać potencjał drużyny i powiedzieć wiele o zawodnikach. Statystycy wszystkich klubów Polskiej Ligi Siatkówki dostarczają po każdym spotkaniu dane, na podstawie których powstają rankingi najlepiej atakujących, zagrywających, broniących i blokujących. Radomscy kibice siatkówki przez poprzednie dwa sezony przyzwyczaili się do tego, że najwięcej punktów zdobywali przyjmujący Sebastian Pęcherz i Maciej Pawliński. Nominalni atakujący zdobywali znacznie mniej. W tym sezonie w ekipie radomian najwięcej punktów ma na swoim koncie Marco Liefke, nominalny atakujący.

W trakcie przygotowań do sezonu działacze cieszyli się z pozyskania niemieckiego atakującego, który był najskuteczniejszym zawodnikiem zaplecza włoskiej ekstraklasy. Również sam zawodnik twierdził, że przyjechał grać i zdobywać punkty. Faktycznie tak jest. Liefke w ośmiu meczach zdobył 114 punktów, głównie z ataku. W rankingu najlepiej punktujących zawodników PLS zajmuje 13 miejsce. Liderem jest Mariusz Wlazły, który dla Skry Bełchatów wywalczył 167 punktów.W pierwszej „dwudziestce” znalazł się Pęcherz, który z dorobkiem 81 punktów zajmuje 18 miejsce. W klasyfikacji skuteczności atakujących Liefke zajmuje szóste miejsce, kończąc 56 na 100 piłek. O jeden procent niższą skuteczność ma siódmy w rankingu Marcin Kocik, najlepszy zawodnik meczu Jadaru z Delectą Bydgoszcz. Liderem tego rankingu jest Wojciech Kaźmierczak z Płomienia Sosnowiec, który może pochwalić się 67-procentową skutecznością.

Kibicom siatkówki znana jest silna zagrywka Wlazłego. Dzięki atomowym uderzeniom reprezentacyjny atakujący prowadzi w rankingu na najlepiej zagrywających ekstraklasy siatkarzy. Ale radomianie też mają w tej klasyfikacji swojego przedstawiciela. Na wysokim, szóstym miejscu znajduje się Jarosław Macionczyk, rozgrywający Jadaru. Tradycyjnie w czołówce znajduje się libero radomian Premysl Obdrzalek. Wśród najlepszych obrońców zajmuje ósme miejsce, a wśród najskuteczniej przyjmujących siódmą pozycję. Reprezentant Czech może pochwalić się skutecznością przyjęcia wynoszącą 67 procent. Ale niekwestionowanym liderem tej klasyfikacji jest Francuz broniący barw Skry Stephane Antiga (74,71 procent).

Radomska drużyna ma również swojego przedstawiciela w rankingu na najlepiej blokujących. Adam Nowik zdobył tym elementem 20,33 punktu. Na 18 miejscu z dorobkiem 13,83 punktu znalazł się drugi ze środkowych – Bartosz Gawryszewski.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved