Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Wymęczone zwycięstwo Polek nad Koreankami

PŚ: Wymęczone zwycięstwo Polek nad Koreankami

Reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 3:1 w przedostatnim dniu rozgrywek Pucharu Świata. Końcowe partie tego pojedynku pokazały, że Polki straciły wiele cennych sił.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie spokojnie, badając wzajemnie swoje możliwości w dzisiejszym dniu. Po ataku Katarzyny Skowrońskiej Polki wyszły na prowadzenie 6:4, zaś podczas I przerwy technicznej wygrywały trzema punktami. Blok Leny Dziękiwicz i Mileny Sadurek na Kim Yeon-Koung dał Polkom prowadzenie 10:6 i o czas poprosił trener Koreanek. Jednak seria błędów sprawiła, że przewaga naszego zespołu zmalała do dwóch punktów. Dopiero atak Leny Dziękiewicz dał biało-czerwonym przewagę 16:13 i możliwość odpoczynku podczas II przerwy technicznej. Atak Se-Young Kim sprawił, że Koreanki przegrywały tylko 17:19. Nasze siatkarki nie zamierzały jednak oddać tego seta i w końcówce pokazały dobrą siatkówkę, a w konsekwencji wygrały 25:20.

Druga partia rozpoczęła się od twardej wymiany ataków, dzięki czemu wynik oscylował w granicach remisu. Na I przerwę techniczną Polki schodziły wprawdzie prowadząc, ale po niej bardzo szybko do głosu doszły Koreanki. Delikatne, ale sprytne plasy dały im prowadzenie 13:10. Błąd dotknięcia siatki po polskiej stronie powiększył przewagę Koreanek, które zeszły na II przerwę techniczną przy stanie 16:12. Polki notorycznie myliły się w ataku, zaś Koreanki przebijały się przez nasz blok zarówno na skrzydłach, jak i na środku. Szybko zrobiło się 19:14 dla Azjatek. Polki zdołały odrobić dwa punkty i przy stanie 19:16 o czas poprosił trener Koreanek. Po krótkiej przerwie Azjatki znów zagrały kilka dobrych akcji. Po ataku Se-Young Kim Korea zwyciężyła 25:20.

Nie tak wyobrażały sobie z pewnością początek III seta Polki. Ich przeciwniczki z dużą pewnością siebie i bez problemów wyszły na prowadzenie 4:0. Dopiero po zagrywce Eleonory Dziękiewicz i ataku Małgorzaty Glinki Polki odrobiły straty. Po ataku Glinki z piłki przechodzącej zrobiło się po 5. Polki wyraźnie poczuły, że są w stanie wyjść na prowadzenie i podczas I przerwy technicznej miały dwa punkty przewagi nad rywalkami. Po przerwie jednak znów wynik się wyrównał. Nie brakowało wielu długich i męczących akcji. Po bloku Sadurek i Liktoras na Han Yoo-Mi wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 17:13. Oba zespoły przyzwyczaiły nas już, że w tym spotkaniu wszystko się może wydarzyć. Wysoka przewaga Polek zmalała błyskawicznie i przy stanie 19:18 dla biało-czerwonych o przerwę poprosił Mauro Masacci. Zapowiadała się wyrównana, nerwowa końcówka. Przy stanie 22:21 dla biało-czerwonych świetnie zaserwowała Anna Podolec, zaś chwilę później Katarzyna Skowrońska zakończyła III seta.

Czwartego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęły Polki, które pewnie zdobyły przewagę 5:2. Po ataku za antenką jednej z Koreanek biało-czerwone prowadziły czterema punktami. Na I przerwę techniczną oba zespoły schodziły przy stanie 8:5 dla Polek. Pewny atak Katarzyny Skowrońskiej sprawił, że biało-czerwone miały pewnie pięciopunktowe prowadzenie 13:8. Chwilę później trener Koreanek poprosił o czas. Po krótkiej przerwie jego podopieczne wykorzystały zmęczenie polskiego zespołu, doprowadzając do stanu 15:15. Podczas II przerwy technicznej Polki prowadziły, ale zaledwie jednym punktem. Widać było wyraźnie zmęczenie polskiego zespołu. Szczęśliwie nasze siatkarki wygospodarowały trochę energii, a seta i cały mecz zakończyła Małgorzata Glinka.

Korea Płd. – Polska 1:3

(20:25, 25:20, 23:25, 19:25)

Składy:

Polska: Podolec (9), Dziękiewicz (9), Sadurek (3), Skowrońska (26), Glinka (17), Liktoras (11), Zenik (L), Śliwa (2), Rosner (5), Sawicka

Korea Płd.: Bae Yoo-Na (7), Kim Sa-Nee (2), Kim Yeon-Koung (10), Han Yoo-Mi (12), Jung Dae-Young (11), Kim Se-Young (7), Kim Hae-Ran (L) oraz Kwak Mi-Ran, Han Song-Yi (10)