Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Polki rozjechały Dominikanę

PŚ: Polki rozjechały Dominikanę

W dziewiątym już swoim spotkaniu, w japońskim turnieju o Puchar Świata siatkarek, Polki rozgromiły drużynę Dominikany, tracąc w trzech szybkich setach, zaledwie 46 małych punktów.

Przed spotkaniem nasza środkowa Maria Liktoras mówiła: – Z Dominikaną nigdy nie udało się nam łatwo wygrać. Tym razem jednak było inaczej – Polki ograły drużynę z Ameryki Środkowej bez najmniejszych problemów, w duże mierze dzięki beznadziejnej grze rywalek.

Pierwsze minuty spotkania Polska – Dominikana były wyrównane, ale dosyć szybko biało-czerwone zdobyły kilkupunktową przewagę. Wykorzystywały liczne błędy rywalek, punktowały zagrywką i blokiem.

Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Na drugiej – 16:10, a do tego czasu Dominikanki „pomogły” im zdobyć aż 8 punktów. Już do końca seta siatkarki z Ameryki Środkowej nie pokazały nic godnego uwagi. Słabo przyjmowały zagrywkę i nie potrafiły znaleźć recepty na znakomicie dysponowaną Katarzynę Skowrońską. Same oddały nam w tej partii aż 13 punktów. Dzięki temu Polki wygrały 25:14.

W drugim secie rywalkom w pierwszych akcjach udało się kilka razy obić polski blok, ale potem nasza drużyna zwarła szyki w obronie, kilka obron i wybloków dało szansę na skuteczne kontry i przyniosło prowadzenie 8:5.

Biało-czerwone miały bardzo dużą przewagę na siatce, Dominikanki bojąc się polskiego bloku wyrzucały kolejne piłki w aut. Do tego doszła seria bardzo dobrych serwisów Anny Podolec. Efekt – 16:8 dla Polski na drugiej przerwie technicznej.

Ogromna liczba własnych błędów Dominikanek obniżała poziom meczu, ale nie był to problem polskiej drużyny, która grała tak, jak powinna. Dwa ostatnie punkty w ponownie bardzo wysoko wygranym secie zdobyła atakami z krótkiej piłki Eleonora Dziękiewicz, partia zakończyła się wynikiem 25:14 a w cały meczu Polska prowadziła już 2:0.

Początek trzeciej odsłony zapowiadał tak jak w poprzednich dwóch setach łatwe zwycięstwo Polek, a co za tym idzie wygraną po meczu bez historii. Dominikańskie siatkarki pobijały rekordy w zepsutych atakach, tudzież w atakach w antenkę, dość słabo przyjmowały i tylko w zagrywce od czasu do czasu sprawiały naszej drużynie problemy. Jednak trudno było przypuszczać, by Dominikanki zdołały odrobić szybko zdobytą pięciopunktową przewagę (6:1).

W środkowej części seta nasz zespół popełnił kilka błędów w przyjęciu, przy zagrywce Cindy Rondon stracił dwa punkty, potem asa zagrała też Gina Del Rosario, ale nie mogło to w żaden sposób Polkom zagrozić, gdyż cały czas wysoko prowadziły (14:8, 18:10). W końcówce były już mocno rozkojarzone, ale nie na tyle, by nie wygrać pewnie 25:18 i całego meczu 3:0.

MVP spotkania wybrano Eleonorę Dziękiewicz.

Dominikana – Polska 0:3

(14:25, 14:25, 18:25)

Dominikana: Eve Mejia (1), Cabral de la Cruz (7), Echenique (1), Rondon (9), Rodriguez (5), De La Cruz (12), Caso Sierra (l) oraz Nuñez (2), Castillo, Del Rosario (1) i Arias

Polska: Skowrońska-Dolata (17), Dziękiewicz (7), Podolec (6), Sadurek (1), Liktoras (4), Glinka-Mogentale (5), Zenik (l) oraz Rosner i Sawicka