Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Awans Stali Mielec praktycznie pewny

PP: Awans Stali Mielec praktycznie pewny

Mielczanki wygrały dwa kolejne mecze i awans mają w kieszeni. - Jest konsolidacja w drużynie. Gra układa się nam coraz lepiej - mówi trener Roman Murdza. Mielecka drużyna wygrała w poznańskim turnieju Pucharu Polski dwa mecze.

Stal rozpoczęła poznańskie zawody od porażki 1:3 z faworyzowanymi Winiarami Kalisz. W sobotę, po 5-setowym boju nasza drużyna ograła AZS Poznań, a dwie godziny później w 70 minut pokonała AZS Białystok 3:0. To świadczy, że mielecki zespół jest dobrze przygotowany do sezonu pod względem wytrzymałościowym.

Cieszy, że widać efekty ciężkiej pracy. Po raz drugi z rzędu wygraliśmy z AZS-em Poznań, co powinno dać nam przewagę psychologiczną przed następnym spotkaniem już w rozgrywkach ligowych – komentuje szkoleniowiec Stali.W Stali nie zagrała Bułgarka Kristina Koleva, która nie ma jeszcze certyfikatu na grę w Polsce. Szef federacji siatkarskiej Bułgarii przebywa na Pucharze Świata w Japonii i w związku z tym nie miał, kto złożyć na certyfikacie Kolevej podpisu. W tym tygodniu wraca do swojego kraju i Kristina na pewno zagra w barwach Stali w sobotnim turnieju eliminacyjnym Pucharu Polski.

Przeciwko AZS-om z Poznania i Białegostoku nie wystąpiła Magdalena Banecka, bo na treningu naciągnęła sobie jeden z mięśni, ale nie jest to groźny uraz.

Stal będzie gospodarzem turnieju eliminacyjnego w najbliższy piątek i sobotę. Mielczanki w hali MOSiR-u zmierzą się z MMKS Dąbrowa Górnicza i Muszynianką. Czwartym zespołem miał być Chemik Police, ale zespół ten wycofał się z rozgrywek pucharowych i jego rywale otrzymują walkowery. Stal praktycznie zapewniła już sobie start w kolejnej fazie Pucharu Polski. Do następnej rundy awansuje osiem najlepszych zespołów po rundzie eliminacyjnej. Obowiązywał w niej będzie system pucharowy (1-8, 2-7,3-6, 4-5).

Siatkarki Stali Mielec z poślizgiem rozpoczną nowy sezon w ekstraklasie. Ze względu na grę ich rywalek w europejskich pucharach dwa pierwsze mecze zostaną rozegrane później. Mielczanki zainaugurują rozgrywki z Auprofem Bielsko-Biała na wyjeździe 28 listopada, a we własnej hali zobaczymy je w konfrontacji z Centrostalem 5 grudnia. Ostatnim sprawdzianem formy przed ligą mają być dwa towarzyskie mecze z Rosjankami z Sankt Petersburga w Mielcu (23 bm, rano i po południu).

źródło: nowiny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved