Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Prestiżowy sukces kadetów Jadaru

Prestiżowy sukces kadetów Jadaru

Kadeci klubu sportowego Jadar Radom pokazali klasę. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego wygrali w pięknym stylu ogólnopolski turniej w swojej kategorii wiekowej.

W imprezie, która podczas minionego weekendu odbyła się w Leżajsku, rywalizowało dziesięć zespołów z różnych regionów naszego kraju. Prestiż turnieju z roku na rok rośnie, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką zapraszane są najlepsze drużyny w Polsce w tej kategorii wiekowej. Podczas trzeciej edycji zawodów w turniejowe szranki stanęły między innymi aż cztery ekipy, które rywalizowały w ostatnich finałach mistrzostw Polski kadetów.W tak doborowym gronie radomianie spisali się rewelacyjnie, a po ich kolejnych meczach ręce same składały się do oklasków. Początkowo zespoły zmagały się w grupach eliminacyjnych, a mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Siatkarze trenera Sitkowskiego pokonali kolejno UMKS Łańcut 2:0, a następnie w trzech setach Mostostal Kędzierzyn Koźle i Feniks Leżajsk. Jedyną porażkę radomianie zanotowali w pojedynku z Resovią Rzeszów, ulegając 1:2. Do półfinału jadarowcy awansowali z drugiego miejsca, a o prawo gry w wielkim finale zmierzyli się z drużyną z nadmorskiej Jastarni. Jadar nie dał przeciwnikom żadnych szans, wygrywając 2:0. Z kolei w meczu o pierwsze miejsce po raz drugi w tym turnieju radomianie rywalizowali z Mostostalem i ponownie po trzysetowej walce okazali się lepsi.

Udany występ radomskiej drużyny nie pozostał bez echa. Dwóch zawodników Jadaru uhonorowano nagrodami indywidualnymi. Najwszechstronniejszym zawodnikiem imprezy został Wojciech Ferens, natomiast najlepszym rozgrywającym – Damian Sąpór.

Skład Jadaru: Damian Sąpór, Wojciech Ferens, Norbert Gołębiowski, Kacper Gonciarz, Krzysztof Michalski, Daniel Ostrowski, Paweł Filipowicz, Piotr Skowron, Dominik Wanat, Damian Płaskociński, Jan Kawczyński oraz najmłodszy uczestnik turnieju – Jakub Wachnik.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved