Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Metro Warszawa zwycięzcą 21. Wola-Cup

Metro Warszawa zwycięzcą 21. Wola-Cup

Pięknym akcentem zakończył się 21. Turniej "Wola - CUP" 2007 w kategorii młodzików (chłopcy z rocznika 1993). Mecze o trzecie i pierwsze miejsce stały na niezwykle wysokim poziomie i zakończyły się tie-breakami.

Puchar Woli pojechał na Ursynów. W finale Metro Warszawa wygrało 2:1 z Resovią.

W trzecim dniu Międzynarodowego Turnieju WOLA – CUP 2007 w hali MOS Wola przy ul. Rogalińskiej rozegrano mecze finałowe. Mecze decydujące o medalach były dramatyczne i w obydwu dopiero tie-break decydował o końcowym wyniku.W meczu o pierwsze miejsce Metro Warszawa walczyło z Resovią Rzeszów. Metro wygrało wyraźnie pierwszą partię, ale w drugiej bardzo dobrze grał zespół rzeszowski i wygrał dość wysoko 25:17. Warszawiacy wykazali jednak w końcówce większą dojrzałość i ogromną waleczność. Metro wygrało 2:1 i Puchar Woli pojechał na Ursynów.

Puchary dla najlepszych zespołów, medale i upominki dla najlepszych zawodników turnieju wręczał burmistrz Dzielnicy Warszawa Wola, pan Marek Andruk, który obejrzał w całości dwa mecze, o trzecie i o pierwsze miejsce.

Również w meczu o trzecie miejsce rozegrano trzy sety. Gospodarze turnieju, siatkarze MOS Wola walczyli bardzo ambitnie, ale zespół trenera Piotra Tabora musiał uznać wyższość AZS Olsztyn, który w samej końcówce meczu zrobił mniej błędów.

Szkoda, że w superfinałach rozgrywanych w niedzielę nie mogli już uczestniczyć siatkarze Scuola di Pallavolo Anderlini Modena z Włoch. Zespół włoski zaprezentował wysoki poziom i wywalczył trzecie miejsce w eliminacjach. Nie mógł zagrać w niedzielnych finałach, bo wyleciał do Włoch o godz.8,50. Następny rejs samolotu dopiero w środę, więc Włosi musieli wyjechać przed zakończeniem turnieju.

W plebiscycie trenerów wybrano najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach:

Metro Warszawa         - Wojciech Biernat
Resovia Rzeszów         - Kamil Durski
Scuola di Pallavolo Modena (IT) - Guido Frasoldati
AZS Olsztyn          - Piotr Kowalczyk
MOS Wola Warszawa        - Tomasz Dmowski
UKS Olimp Ostrołęka       - Rafał Żebrowski
UKS Dębina Nieporęt       - Robert Olechowski
VC Dresden (D)         - Vincent Wolf
Wyniki meczów finałowych o miejsca

W meczu o I miejsce:
Metro Warszawa - Resovia Rzeszów 2:1
(25:20, 17:25, 15:11)

w meczu o III miejsce:
AZS Olsztyn - MOS Wola Warszawa 2:1
(25:18, 20:25, 15:11)

w meczu o V miejsce:
Olimp Ostrołęka - UKS Dębina Nieporęt 2:0
(26:24, 25:19)

W meczu towarzyskim o VII miejsce zespół MOS Wola II Warszawa pokonał VC Dresden 2:0 (druga drużyna MOS Wola zagrała z Niemcami towarzysko, ze względu na wcześniejszy wyjazd drużyny SdP Modena).

Jak powiedział prezes MOS Wola, pan Krzysztof Zimnicki, turniej młodzików stał na wysokim poziomie i młodzi zawodnicy pokazali, iż dysponują już dobrym wyszkoleniem technicznym. Wśród uczestników jest wielu siatkarzy, którzy w przyszłości mogą grać na najwyższym poziomie.

Już na początku grudnia MOS Wola organizować będzie kolejny w tegorocznej edycji, trzeci turniej Wola-Cup, tym razem w kategorii chłopców 12-letnich (zespoły czwórkowe). Już zapowiedziały swój udział drużyny zagraniczne, Aon hotVolleys Wiedeń i Berliner TSC.

Końcowa kolejność turniej 21. WOLA - CUP 2007:

1. METRO Warszawa
2. Resovia Rzeszów
3. AZS Olsztyn
  Scuola di Pallavolo Anderlini Modena
4. MOS Wola Warszawa
5. Olimp Ostrołęka
6. UKS Dębina Nieporęt
7. VC Dreseden

źródło: moswola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved