Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Jesteśmy trochę zmęczeni

Krzysztof Stelmach: Jesteśmy trochę zmęczeni

Może niektórzy chcieliby utopić Skrę, ale Skra wciąż jest wielka - mówi kapitan mistrzów Polski, Krzysztof Stelmach. Wczoraj najstarszy gracz PLS-u obchodził swoje czterdzieste urodziny.

Skra zakończyła pierwszą fazę rozgrywek PLS na pierwszym miejscu, ale zewsząd słychać utyskiwania, że forma nie taka, że przegraliście mecze z Jadarem i Panathinaikosem, że tracicie sety.

Krzysztof Stelmach: Jak tego słucham, to mi się chce śmiać. Kto powiedział, że Skra musi wygrać wszystkie mecze po 3:0? Raz się potknęliśmy, a wszyscy robią z tego wielkie halo. O co ten krzyk?

Może o to, że zespół z tyloma świetnymi zawodnikami powinien grać lepiej.

Z tym się zgadzam. Rzeczywiście nie gramy jeszcze na sto procent możliwości. Ale nie jest tak, że jak nam ktoś raz podłożył nogę, to się od razu wywrócimy. Zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli, a po przerwie będziemy spisywać się jeszcze lepiej. Teraz jesteśmy trochę zmęczeni, bo rozgrywamy mecze co trzy-cztery dni. Ta przerwa nam się przyda.

Wkręt-Met prowadzi Pana kolega z boiska Radosław Panas. Kiedy na ławce trenerskiej zobaczymy Krzysztofa Stelmacha?

Już mnie pan chce odesłać na emeryturę? Na razie jestem zawodnikiem Skry, z którą zamierzam zdobyć czwarty tytuł mistrzowski. A potem może rzeczywiście zajmę się trenerką.