Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Trzy punkty na koncie Politechniki Krakowskiej

II liga: Trzy punkty na koncie Politechniki Krakowskiej

AZS Politechnika Krakowska odniósł drugie z rzędu ligowe zwycięstwo, wygrywając po raz pierwszy we własnej hali. Podopieczni Jerzego Piwowara pokonali MOS Wola W-wa.

W pierwszym secie trwała wyrównywana walka punkt za punkt, choć w końcówce zespół gości prowadził już 24:21, akademicy obronili trzy setbole doprowadzając do remisu 24:24. Ostatni akord tego seta należał do zespołu gości, którzy wygrali go 26:24. Korekta w składzie akademików (zmiana Śrutowskiego za Banaszaka), skuteczna gra w Dzierwy, jak i problemy z przyjęciem zespołu gości, dały już na samy początku seta prowadzenie Politechnice 7:1, które kontrolowali już przez cały set wygrywając 25:21.

W trzecim secie siatkarze AZS Politechniki, przy wzmagającym się z seta na set dopingu kibiców, konsekwentnie punktowali rywali (m.in. skutecznymi atakami ze środka Borkowskiego). Goście doprowadzili do stanu 22:22, ale skuteczna gra blokiem dała im zwycięstwo w tej odsłonie 25:22. W czwarty set mógł przejść bez echa, akademicy prowadzili już 21:13, ale chwila rozprężenia w szeregach AZS Politechniki pozwoliła zniwelować przewagę gościom do stanu 22:16. Prowadzenie zespół AZS topniało z każdą piłką, ale AZS utrzymał je już do końca wygrywając 25:22 i po raz pierwszy odnosząc zwycięstwo przed własną publicznością.

Politechnika Krakowska – MOS Wola Warszawa 3:1

(24:26, 25:21, 25:22, 25:21)

AZS Politechnika Krakowska: Bławat, Banaszak, Laskowski, Dzierwa, Ostrowski, Borkowski – Mrozowski (libero) oraz Płaza, Śrutowski, Chodakowski, Paluch

BT Wózki MOS Wola Warszawa: Michor, Makowski, Szulc, Iliński, Strzeżek, Okuń – Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Gałecki, Neneman, Łukasik, Pawlewicz