Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Horror w Sulechowie

II liga: Horror w Sulechowie

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosły II-ligowe siatkarki Sokoła Mogilno. Po raz trzeci też o zwycięstwo musiały walczyć w tie-breaku! Sobotni mecz w Sulechowie to był prawdziwy horror.

Takiej serii w mojej trenerskiej karierze jeszcze chyba nie zanotowałem. W drugą stronę owszem, trzy z rzędu porażki po tie-breaku pamiętam… – powiedział po spotkaniu Jerzy Pater, opiekun sokolanek.

Mecz z Zawiszą w Sulechowie był najbardziej dramatyczny spośród wszystkich w tym sezonie. Pierwszy set należał do gospodyń. W drugim Zawisza prowadził już 23:19, ale szaleńcza pogoń sokolanek pozwoliła zdobyć im sześć punktów z rzędu i wygrać tę partię 25:23!Trzecia odsłona to od samego początku pewne prowadzenie Sokoła. Zawiszanki po dwóch asach serwisowych doprowadziły do stanu 10:10, ale to wszystko na co było je stać. Kolejna partia była niemal kopią poprzedniej, z tym że inicjatywa należała do gospodyń, którym udało się doprowadzić do tie-breaka.

W nim obie drużyny zafundowały widzom prawdziwy horror. Podopieczne trenera Patera wyszły obronną ręką z beznadziejnej wydawałoby się sytuacji. Gospodynie prowadziły 14:10, a mimo tego zdobyły tylko jeden punkt. Podobnie jak przed tygodniem w meczu z AZS AWF II Poznań, kluczowe dla losów decydującej partii okazały się serwisy Natalii Marszałkiewicz. Przy stanie 14:11 pozyskana z Budowlanych Toruń siatkarka stanęła w polu zagrywki i nie mogła sobie pozwolić na najdrobniejszy błąd. Wytrzymała napięcie, podobnie jak reszta zespołu i Sokół zainkasował kolejne dwa punkty.

Cieszę się bardzo, zwłaszcza że wygraliśmy w moim rodzinnym mieście, a na trybunach zasiadło spore grono moich znajomych. Dobrze dla nas układały się też wyniki pozostałych spotkań. Teraz czekamy z niecierpliwością na mecz z liderem – TPS Rumia. Postaramy się napędzić faworytkom stracha – podsumował Jerzy Pater.

Zawisza Sulechów – Sokół Mogilno 2:3

(25:19, 23:25, 21:25, 25:18, 15:17)

Składy:

Sokół Mogilno: Michalina Wojciechowska, Natalia Marszałkiewicz, Natalia Sikorska, Joanna Krawczyk, Agata Więcek, Marta Żychska, Magdalena Pater (libero) oraz Magdalena Witasik.

Zobacz również:

Wyniki 4. kolejki oraz tabela gr. 1 II ligi kobiet

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved