Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: PLKS Pszczyna – Budowlani Toruń 1:3

I liga: PLKS Pszczyna – Budowlani Toruń 1:3

fot. archiwum

Nadal trwa świetna passa toruńskich siatkarek. Z dalekiego wyjazdu do Pszczyny, Budowlani Toruń przywieźli kolejne trzy punkty, dzięki czemu wciąż przewodzą w ligowej tabeli.

A już w środę (początek meczu o 16.00) w zaległym spotkaniu z Chemikiem Police zdobycz punktowa może się jeszcze powiększyć.

 

To był najtrudniejszy mecz – mówi o spotkaniu z PLKS Pszczyna trener Budowlanych Ewa Openchowska . W starciu dwóch ligowych beniaminków lepsze okazały się jednak toruńskie siatkarki, przywożąc z dalekiej Pszczyny komplet punktów. 

Na pewno zespół PLKS nie jest najsłabszą drużyną w lidze, tak jak wskazywałaby to tabela. O naszym zwycięstwie zadecydowało większe doświadczenie – dodaje Ewa Openchowska. – Bardzo dobry mecz zagrały Agnieszka Sikorska i Malwina Konkolewska.

 

Przed meczem trudno było szukać wśród sympatyków PLKS-u optymistów. Siatkarki z Pszczyny jak dotąd nie wygrały żadnego ze wcześniejszych spotkań, dlatego „pewnie” okupowały miejsce w dolnych rejonach tabeli. „Budowlane” są z kolei liderkami ligi.

 

Dodatkowym zmartwieniem ekipy PLKS-u są kontuzję zawodniczek. Na tej liście są: Julia Jurczyk , Magdalena Soter oraz Angelika Mojżyszek . W spotkaniu z toruniankami Wojciech Bućko , trener pszczynianek miał więc do dyspozycji tylko dziewięć zawodniczek. Na rozegraniu całe spotkanie zaliczyła Małgorzata Lech , zaś Ewelina Menducka pojawiła się na pozycji środkowej.

 

Spotkanie w kameralnej pszczyńskiej hali było bardzo wyrównane. Gospodynie grały bardzo ambitnie, a wynik w każdym z setów przez znaczną cześć partii był "na styk". Torunianki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały "za trzy punkty".

 

Toruńscy kibice będą mieli w rozpoczynającym się tygodniu okazje dwukrotnie pasjonować meczami "Budowlanek" w hali Zespołu Szkół nr 10 przy pl. Św. Katarzyny. Już w najbliższą środę 14 listopada zagrają w zaległym meczu z Chemikiem Police. Początek meczu – o 16.00. Natomiast w sobotę 17 listopada następna kolejka I ligi. Tym razem lider tabeli podejmować będzie zespół SMS PZPS Sosnowiec. Ten mecz rozpocznie się o 18.00. Fani Budowlanych powinni być przygotowani na drobny wydatek przy wejściu – ceny biletów ustalono na 6 zł normalny i 3 zł ulgowy. Podczas meczu można będzie również kupić klubowe szaliki.

 

PLKS Pszczyna – Budowlani Toruń 1:3

(20:25; 32:30; 20:25; 21:25)

 

Skład:

PLKS: Małgorzata Lech, Joanna Markiel, Agnieszka Mitręga, Magdalena Łebkowska, Angelika Niechwiej-Solarska, Ewelina Menducka, Katarzyna Brzezowska (libero) oraz Anna Gwiżdż.

 

Zobacz również:

Wyniki 7. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: budowlanitorun.pl, infopres.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved