Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Avia liderem po zwycięstwie nad Skrą II

I liga: Avia liderem po zwycięstwie nad Skrą II

Siatkarze Avii nie zwalniają tempa. W szóstym meczu sezonu, odnieśli piąte zwycięstwo. Tym razem bez straty seta pokonali rezerwy bełchatowskiej Skry i odzyskali prowadzenie w tabeli.

Poziom gry i emocje nieco ustępowały tym z meczów przeciwko Gwardii czy KS Poznań, ale w tej sytuacji nie wypada wybrzydzać. Ładna dla oka gra, a zwłaszcza kolejne zwycięstwa, sprawiają podopiecznym trenera Sławomira Czarneckiego coraz większą satysfakcję. Dlatego ze spokojem można oczekiwać na rezultaty kolejnych meczów żółto-niebieskich. Nieważne, czy rozgrywanych przed własną widownią, czy w halach rywali.

W grze Avii rzuca się w oczy przede wszystkim zespołowość. Trener Czarnecki i asystujący mu Krzysztof Lemieszek mają w tej chwili do dyspozycji wyrównaną dwunastkę graczy. W tej sytuacji, słabsza dyspozycja jednego czy dwóch siatkarzy nie ma żadnego wpływu na postawę zespołu. Bardzo dobrze wkomponowali się w zespół zawodnicy pozyskani przed sezonem.Michał Baranowski jest już graczem szóstkowym, a Daniel Górski i Grzegorz Szumielewicz w każdej chwili mogą wejść na parkiet i zastąpić kolegów. W tak długim i wyczerpującym sezonie, jaki czeka I-ligowców, może okazać się to atutem na miarę miejsca w pierwszej trójce.

Wracając do sobotniego spotkania, to na uwagę zasługuje rosnąca siła zagrywki siatkarzy Avii, coraz większa skuteczność środkowych w ataku z krótkiej oraz bloku. Gra urozmaicana jest widowiskowymi atakami z drugiej linii, najczęściej w wykonaniu Zbigniewa Żurka. Rośnie też siła ataku ze skrzydeł w wykonaniu Wojciecha Pawłowskiego, Tomasza Bogusza, Jakuba Guza i Marcina Jarosza.

W tej sytuacji bełchatowianie skazani byli z góry na porażkę. Jednak w każdym z trzech setów już na początku uzyskiwali przewagę, wskutek czego świdniczanie musieli „gonić”. Najłatwiej przyszła im wygrana w partii otwarcia. Najtrudniej w trzecim secie.

W drugim secie serią trzech zagrywek, których goście nie odebrali, popisał się rozgrywający Avii Maciej Gorzkiewicz. Mecz trwał dość krótko, zaledwie 72 minuty. Cieszy poprawa frekwencji, aczkolwiek na meczu lidera powinno być nie pięćset, a przynajmniej dwa razy tyle kibiców.

Szkoda, że w parze z wyraźną poprawą gry sportowców nie idzie dbałość o poprawę organizacji zawodów. W większości krajowych hal, w których rozgrywane są mecze ligowe, siatkówka bije rekordy popularności.

Cieszy nas powrót na pozycję lidera rozgrywek. Naszym największym atutem jest zespołowość. Dzisiaj na boisku wystąpiło jedenastu zbliżonych klasą zawodników i każdy wniósł coś do gry drużyny – powiedział po meczu szkoleniowiec lidera I ligi, Sławomir Czarnecki.

Avia Świdnik – Skra II Bełchatów 3:0

(25:17, 25:22, 25:23)

Skład:

Avia: Guz, Baranowski, Gorzkiewicz, Jarosz, Pawłowski, Węgrzyn, Kowalski (l) oraz Bogusz, Żurek, Szumielewicz, Komorowski.

Zobacz również:

Wyniki 7. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved