Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Chorwatki najlepsze z drugich miejsc

Chorwatki najlepsze z drugich miejsc

Jak już informowaliśmy zespoły Holandii, Rumunii i Turcji awansowały do kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego, który rozegrany zostanie w styczniu przyszłego roku, w Halle. Jego zwycięzca awansuje do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Wspomniane wyżej zespoły wygrały preeliminacje w Eindhoven, Gabrowie i Ankarze. Obecnie znanych jest sześciu uczestników zawodów w Halle: Niemcy (gospodarz), Rosja (3. miejsce w ME), Polska (z Pucharu Świata) oraz Holandia, Rumunia i Turcja. Pozostały do obsadzenia jeszcze dwa miejsca. Siódme zajmie najprawdopodobniej wicemistrz Europy Serbia, której raczej nie uda się wywalczyć do Pekinu awansu z Puchar Świata w Japonii, który w środę po dwóch dniach przerwy wznowi rozgrywki.

Z kolei blisko uzyskania w Japonii kwalifikacji są Włoszki. Gdyby im się udało, a Serbkom nie, to ósme miejsce w Halle zajmie Chorwacja, która w Ankarze zajęła drugie miejsce i ma najlepszy bilans z grona zespołów sklasyfikowanych na tych pozycjach.Ostatni mecz Turczynek w Ankarze oglądało cztery tysiące ludzi. Nasz młody zespół wykonał perfekcyjnie swoją pracę – powiedział trener gospodyń Alessandro Chiappini. – Jestem bardzo zadowolony z takiego wyniku, ale turniej w Halle będzie całkiem inną rywalizacją.

Chorwacja w ostatnim meczu wygrała z Hiszpanią 3:1. Wynik ten dał drużynie z Bałkanów drugie miejsce i w korespondencyjnej walce pozwolił na wyprzedzenie Ukrainy (Eindhoven) oraz Bułgarii (Gabrowo). Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania – powiedział trener Chorwacji Vikovic. – Mamy duże szanse na grę w Halle.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved