Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Yumilka Ruiz: Siatkówka jest moim życiem

Yumilka Ruiz: Siatkówka jest moim życiem

System rozgrywania turnieju o Puchar Świata, można bez cienia wahania określić morderczym. Najlepsze reprezentacje globu w ciągu piętnastu dni muszą rozegrać jedenaście ciężkich spotkań, w różnych miejscowościach rozległej Japonii.

Dla czołowej kubańskiej siatkarki – Yumilki Ruiz, nie jest to żaden problem. 28-letnia przyjmująca reprezentacji Kuby całe swoje życie podporządkowuje siatkówce i jest z tego powodu bardzo szczęśliwa. Nawet kierunek, który studiuje, ma ścisły związek z jej ukochaną dyscypliną, zajmuje się bowiem psychologią sportową.

Na co dzień jest „singielką” twierdząc, że dopóki jest aktywnym sportowcem nie ma czasu na życie uczuciowe. Gra reprezentacji Kuby jest w głównej mierze jej podporządkowana. Trener Antonio Perdomo, w przeciwieństwie do innych szkoleniowców, stosuje system 5-2 (pięć przyjmujących, dwie wystawiające), który może się wydawać nieco archaiczny jednak przy dobrej dyspozycji Ruiz spełnia się w stu procentach.O zawodniczce wypowiada się w samych superlatywach: – Największą zaletą Yumilki, jest to że potrafi utrzymać wysoką dyspozycję przez cały mecz. Może zagrać na tym samym poziomie nawet w przypadku, gdy gramy tie-break, co jest bardzo ważne dla drużyny. Głównie ze względu na niewiarygodny zasięg w ataku, większość blokujących ma problem z jej powstrzymaniem. Brazylijski trener Jose Roberto Guimaraes po meczu z Kubą stwierdził, że atakami w stylu Ruiz nie powstydziłby się żaden siatkarz.

Kubanka gra w drużynie narodowej nieprzerywanie od sześciu lat i twierdzi, że chce to robić tak długo jak jej pozwoli na to zdrowie: – Lubię siatkówkę, to jest całe moje życie, zadecydowałam, aby było one podporządkowane sportowi – mówi.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved