Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Wypowiedzi po meczu Polska – Serbia

Wypowiedzi po meczu Polska – Serbia

- Myślę, że obydwie drużyny zagrały dobry mecz. My długimi fragmentami świetnie spisywałyśmy się w serwisie oraz w bloku. Czasami spotkanie wyglądało tak, jak pojedynek męskiej siatkówki - z wieloma bardzo potężnymi atakami - zauważyła po meczu Polska - Serbia (3:2) Milena Rosner.

Milena Rosner (kapitan reprezentacji Polski):

Zwycięstwo jest prezentem dla naszego trenera Marco Bonitty, który pojechał do domu, do Włoch z powodu kłopotów zdrowotnych swojej żony. Jesteśmy teraz z Marco całym sercemMauro Masacci (asystent Marco Bonitty):

Moim zdaniem zagraliśmy niezłe spotkanie, szkoda, że Marco nie było tu z nami, bo w zwycięstwie pomogła nam bardzo jego niesamowita praca. Zdołaliśmy pokonać wicemistrzynie Europy. Słyszałem, że trener Serbii Zoran Terzić obawia się następnych meczów, ale ja wierzę, że Serbki są jedną z najlepszych drużyn na Pucharze Świata. Wcześniej byliśmy blisko zwycięstw, dziś w końcu mieliśmy trochę więcej szczęścia. To bardzo podniesie morale zespołu

Vesna Citaković (kapitan serbskiej drużyny):

W drugim secie prowadziłyśmy sześcioma punktami, ale rywalki zdołały wyrównać i potem przegrałyśmy. Jesteśmy bardzo zmęczone, a nasza gra długimi fragmentami była zła.

Zoran Terzić (trener reprezentacji Serbii):

Polska zagrała bardzo dobrze, zwłaszcza że weźmiemy pod uwagę ich wczorajszy ciężki mecz z Japonią. Może spodziewaliśmy się, że Polki będą zmęczone, ale w tego rodzaju turnieju na tym etapie wszystkie drużyny są zmęczone. Nasza gra wyglądała znacznie gorzej, niż w poprzednich spotkaniach. Moje zawodniczki prezentowały się dużo słabiej. Nie wiem dlaczego, bo ten turniej jest dla nas wielką szansa na awans na Igrzyska Olimpijskie. Ale takie jest życie, taki jest sport. Jeśli tyle punktów traci się w tak łatwy sposób, nie można wygrać z takim zespołem jak Polska. Jesteśmy teraz w bardzo trudnej sytuacji, przed nami trzy ciężkie mecze ze znakomitymi zespołami. Ale wciąż mamy jakieś szanse, dopóki one są, będziemy próbować je wykorzystać.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved