Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Walka o igrzyska jeszcze trwa

Walka o igrzyska jeszcze trwa

Reprezentacje Włoch i USA nie doznały jeszcze porażek w rozgrywanym w Japonii turnieju o Puchar Świata siatkarek. Jeden przegrany mecz ma Brazylia. Polska pokonała w niedzielę Serbię i ma dorobek trzech zwycięstw oraz pięciu porażek. Zajmuje 7. miejsce. Polski zespół nie ma już szans na awans do igrzysk olimpijskich z turnieju o Puchar Świata.

Dopóki nie spadnie ostatnia piłka decydująca czy zagramy w Pekinie czy nie, nie możemy potępiać reprezentacji i trenera Marco Bonitty – mówi były trener polskich siatkarek Zbigniew Krzyżanowski. – W meczach z Japonią i Serbią wygląd naszych dziewczyn był kolosalnie różny od tego z poprzednich spotkań. Widziałem w nich ponownie chęć do gry, radość i koncentrację. Przegrane mecze z USA i Kubą ustawiły turniej. Gdyby wymienione spotkania zakończyły się inaczej, to dalsza rywalizacja byłaby inna.

W spotkaniu z Serbią, jak podkreślił Zbigniew Krzyżanowski, była walka o wizerunek zespołu. Pokonaliśmy ekipę z grona tych silnych i zostaliśmy na jakimś wysokim poziomie.Polskie siatkarki ciągle są w grze o igrzyska olimpijskie – powiedział Zbigniew Krzyżanowski. – Trzeba w Japonii osiągnąć jak najwięcej co nam ułatwi życie w innych startach. Gdy już spadnie ostatnia piłka przesądzająca o naszym niepowodzeniu w walce o igrzyska wtedy możemy rozliczać osoby odpowiedzialne. Marco Bonitta podpisał umowę o dzieło i jest na razie w trakcie jego realizacji.

Do spotkania pomiędzy zespołami Włoch i USA, które nie doznały jeszcze porażek, dojdzie w ostatnim dniu turnieju. Rozgrywki o Puchar Świata, w których bierze udział dwanaście drużyn, zakończą się 16 listopada. Trzy najlepsze awansują do igrzysk olimpijskich w Pekinie. W Japonii nie grają mistrzynie olimpijskie Chinki oraz mistrzynie świata Rosjanki. Pierwsze udział w igrzyskach mają zagwarantowany, drugie nie uzyskały kwalifikacji. Brakuje również Holandii, która wygrała tegoroczną Grand Prix. Polskie siatkarki dwa razy grały w turnieju olimpijskim – w Tokio (1964) i Meksyku (1968). W obu przypadkach zdobyły brązowe medale.

Poniedziałek i wtorek będą dniami przerwy w turnieju. Wszystkie zespoły uczestniczące w trzech ostatnich kolejkach turnieju PŚ zagrają w Nagoi.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved