Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Błaszczyk: Dziewczyny wygrały i to jest najważniejsze

Rafał Błaszczyk: Dziewczyny wygrały i to jest najważniejsze

- Wynik jest zadowalający, dziewczyny wygrały i to jest najważniejsze. Sam styl jest tutaj na drugim miejscu, ważne jest to, że pokonaliśmy dzisiaj jeden z czołowych zespołów nie tylko Europy, ale i świata - powiedział po dzisiejszym meczu trener kadry B siatkarek, Rafał Błaszczyk.

Trzeba zacząć w pierwszej kolejności od wyniku, który jest dla nas najważniejszy, zarówno dla zespołu jak i wszystkich wokół. Wynik jest zadowalający, dziewczyny wygrały i to jest najważniejsze. Sam styl jest tutaj jakby na drugim miejscu, natomiast ważne jest to, że wygraliśmy z czołowym zespołem nie tylko Europy, ale i świata. I to jest sprawa warta podkreślenia. Mecz miał różny przebieg, w skrócie można powiedzieć, że ten komu „siedziała” zagrywka w poszczególnych częściach tego meczu, ten obejmował prowadzenie i już utrzymywał je w zasadzie do końca. Tak przynajmniej było w trzecim i czwartym secie, a trochę inaczej w pierwszym i drugim. Najpierw to my prowadziliśmy wysoko po to, by w końcówce przegrać, a później, w drugim secie stało się wręcz odwrotnie. To Serbia prowadziła wysoko po to, aby to ostatecznie nasze dziewczyny doszły do poziomu 20 punktów i wygrały tego seta. Podumowująć: od początku zmienna gra w wykonaniu jednej i drugiej drużyny.

– (…) Serbia gra tak samo jak grała, zdobywając trzecie miejsce na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata, i tak samo prezentowała się, wygrywając medal na Mistrzostwach Europy. Faktycznie, ich siatkówka jest dość nieskomplikowana, ale w zamian poparta bardzo dobrym przygotowaniem motorycznym, bardzo dobrym wyszkoleniem poszczególnych zawodniczek na poszczególnych pozycjach i takim powiedziałbym bardzo solidnym wykonaniem. Co ważne podkreślenia, wszystkie zawodniczki jak i cały sztab, grają z dużym zaangażowaniem wszystkich dziewczyn. To jest właśnie siła napędowa tej drużyny. Dzisiaj brakowało tego po stronie Serbek, ale zostawmy teraz Serbię. Dla nas ważne jest to, że nasze dziewczyny potrafiły po tak ciężkim, morderczym powiedziałbym wręcz wysiłku w dniu wczorajszym, zakończonym minimalną przegraną z Japonią, wykrzesać z siebie tyle energii, żeby wystarczyło to na wygranie dzisiaj z czołowym zespołem. Serbki to przecież obecnie jedna z najlepszych drużyn. Potwierdzają to wyniki, jakie osiąga. Natomiast nam się zawsze dobrze z Serbią grało. To jest dobry zespół, ale jak podkreślił w komentarzu Wojciech Drzyzga, Serbki nie za często z nami wygrywały i teraz tradycji stało się zadość i po raz kolejny Polska odniosła zasłużone zwycięstwo. Sądzę, że w naszym zespole na uwagę zasługuje gra Ani Podolec, która zaprezentowała się dziś bardzo, bardzo poprawnie. Zresztą bardzo ciekawe jest to ustawienie drużyny, kiedy na boisku są razem Gosia Glinka, Ania Podolec i Kasia Skowrońska przez co mamy wtedy dużą siłę ognia w ataku.– (…) Tutaj ważne jest też to, jak jest piłka przyjmowana, ale właśnie to ustawienie, o którym mówimy, zapewnia nam taką sytuację, że nawet jak piłka jest przyjęta nie do końca dokładnie, to my w dalszym ciągu jesteśmy w stanie wyprowadzić skuteczny atak. Zarówno Gosia Glinka jak i Ania Podolec z Kasią Skowrońską potrafią uderzyć z piłki wystawionej z głębi pola, nawet wyżej podanej i przy podwójnym czy nawet potrójnym bloku, ale są skuteczne.

* Rozmawiała Katarzyna Biernacka – Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved