Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Prekwalifikacje do IO: Holandia, Rumunia i Turcja zwycięskie

Prekwalifikacje do IO: Holandia, Rumunia i Turcja zwycięskie

Zespoły Holandii, Rumunii i Turcji zapewniły sobie awans do europejskiego kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do IO w Pekinie, który odbędzie się w styczniu 2008, w Halle. Poza wymienionymi drużynami, zagrają tam Niemcy, Rosja, Polska oraz najprawdopodobniej Serbia.

Stawkę do ośmiu drużyn na turnieju w Halle uzupełni zespół z drugich miejsc z najlepszym bilansem z preeliminacji lub Włochy, które na razie jednak nie przegrały w Japonii i mocno liczą się w walce o miejsce w czołowej trójce Pucharu Świata.

W preeliminacjach zawiodła reprezentacja Azerbejdżanu, która jeszcze nie tak dawno miała spore aspiracje. Zespół ten przegrał m.in. 1:3 z Czechami. Jak podkreśliła środkowa Winiar Bakallandu Kalisz Milada Spalova przegrany set był spowodowany dekoncentracją jej zespołu, a nie dobrą grą rywalek. Zawodniczka ta dodała, że zamierza zakończyć karierę reprezentacyjną.Faworytkami preeliminacji w Eindhoven, Gabrowie i Ankarze były gospodynie. Z tej roli nie wywiązały się tylko Bułgarki. Pokonały one co prawda Rumunię 3:2, ale te właśnie dwa przegrane sety okazały się decydujące w walce o awans. Wcześniej Rumunkom pomogły Słowaczki, które wygrały 3:2 nad Bułgarią. Z kolei Rumunia zwyciężyła Słowację 3:0, podobnie jak Białoruś i Belgię.

Turczynki turniej w Ankarze zakończyły bez straty seta. Wygrały one kolejno z Chorwacją, Francją, Hiszpanią i Austrią. Bez niespodzianki zakończyła się rywalizacja w Eindhoven. Holandia wygrała w tym roku Grand Prix. Przed własną widownią miała mniej wymagające rywalki i zwyciężyła kolejno – Czechy 3:0, Węgry 3:0, Ukrainę 3:0 i Azerbejdżan 3:1.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved