Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Jedno zwycięstwo białostockich siatkarek w Poznaniu

PP: Jedno zwycięstwo białostockich siatkarek w Poznaniu

Za nami trzeci turniej Pucharu Polski i ponownie tylko jeden wygrany mecz. Białostockie siatkarki w Poznaniu pokonały jedynie gospodynie całej imprezy, choć w trzecim secie tego piątkowego spotkania, ugrały zaledwie... 7 punktów.

W Poznaniu zawodniczkom Pronaru Zeto Astwy przyszło się zmierzyć z trzema innymi ekipami przygotowującymi się do startu (24 listopada) sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Białostoczanki na początek zmagań, w piątek, pokonały po pięciosetowej walce miejscowy AZS. Wygrały, ale w trzecim secie zdołały ugrać zaledwie siedem punktów.

W tej partii było widoczne m.in. to, że brakuje nam Eleny Hendzel [jest na zgrupowaniu reprezentacji Białorusi – red.] – stwierdza trener Czesław Tobolski. – Co prawda Kasia Kalinowska starała się ją zastąpić, ale z Eleną nasza gra wyglądałaby inaczej.Kolejnego dnia imprezy podopieczne Tobolskiego ponownie rozegrały pięciosetowe spotkanie. Tym razem jednak to rywalki, Winiary Kalisz, cieszyły się z wygranej.

Mimo porażki z zespołem z Kalisza z tego spotkania, tak jak i z meczu z ekipą z Poznania, jestem zadowolony. Były emocje, momenty naprawdę dobrej gry i to napawa optymizmem przed ligą – ocenia szkoleniowiec.

Ten optymizm trochę jednak zmalał po ostatnim meczu białostoczanek w Poznaniu. Uległy one w sobotę wieczorem 0:3 Stali Mielec.

Ten mecz mój zespół po prostu przestał – podsumowuje Tobolski. – Po tej porażce mam spory niedosyt, gdyż powinniśmy wygrać przynajmniej dwa mecze podczas tego turnieju. Pocieszający jest jednak fakt, że bardzo dobre zmiany dawała Ilona Gierak, która spisuje się coraz lepiej.

Po turnieju w Poznaniu ekipa Pronaru z 12 punktami zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, a do przyszłorocznego finału Pucharu Polski zakwalifikuje się osiem najlepszych drużyn. Białostoczanki mają szanse, by znaleźć się w tym gronie, gdyż ósmy AZS AWF Poznań ma również osiem punktów na koncie. O poprawienie swej pozycji nasze zawodniczki powalczą za tydzień. Według pierwotnych planów kolejny turniej miał się odbyć w Mielcu, ale być może zostanie przeniesiony do Gdańska.

Zobacz również:

Wyniki i tabela Pucharu Polski siatkarek

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved