Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mirosław Zawieracz: Z optymizmem

Mirosław Zawieracz: Z optymizmem

Siódme miejsce, dziesięć punktów plus całkiem niezłe perspektywy - tak w skrócie można ocenić dorobek Płomienia Sosnowiec po pełnych ośmiu kolejkach PLS. Beniaminek ekstraklasy jeszcze przed startem był skazywany na degradację. Okazało się, że zdecydowanie zbyt wcześnie.

Przerwa w rozgrywkach jest nam bardzo potrzebna – powiedział trener sosnowieckiego zespołu Mirosław Zawieracz. – Ławkę rezerwowych mieliśmy krótką. Potrzebujemy odpoczynku. Tak też zrobimy w pierwszym tygodniu, od 19 listopada zabierzemy się do roboty. Myślę, że już w optymalnym składzie. Kontrakt z Norwegiem Geirem Eithunem został podpisany. Amerykanie są w drodze. Mają przylecieć 15 listopada. Możemy już tylko korzystać z usług jednego obcokrajowca. Weźmiemy najprawdopodobniej Nilsa Nielsena, który był w szerokiej kadrze USA na Ligę Światową. Sytuacja finansowa klubu jest coraz lepsza. Możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Rozgrywającym w Płomieniu jest Słowak Michał Masny. W niedzielnym spotkaniu z Delectą Bydgoszcz (3:0) został wybrany najlepszym zawodnikiem. Ma znakomite czucie w palcach – powiedział Mirosław Zawieracz. – Mimo, że nasze przyjęcie jest takie jakie jest to Michał Masny radzi sobie doskonale. Swoich partnerów obdziela piłkami umiejętnie, a każdy „ma iść” tam gdzie powinien.Zdaniem trenera Płomienia układ czołówki jest taki jak można było przypuszczać. In minus zaskoczyła mnie postawa Jastrzębskiego Węgla, który trzeba pamiętać w porównaniu z poprzednim sezonem mocno zmienił skład – powiedział Mirosław Zawieracz. – Jednak z generalnymi ocenami trzeba poczekać do końca rundy zasadniczej. Każdy z trenerów miał swoje plany przygotowań.

Od poniedziałku w Spale zbiera się 22-osobowa kadra Polski i rozpocznie tam przygotowania do turnieju preeliminacyjnego do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Niestety, sami sobie jesteśmy winni, że trafiliśmy do takich rozgrywek – mówi trener Zawieracz. – Najgorsze jest to, że wszelkie nieporozumienia i animozje są załatwiane za pomocą mediów. Tak nie można. Trzeba usiąść powiedzieć sobie co ma się do powiedzenia i brać się do roboty. Jesteśmy wicemistrzem świata i grać w siatkówkę potrafimy.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved