Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > K. Stelmach: Kto powiedział, że Skra wygra wszystko 3:0?

K. Stelmach: Kto powiedział, że Skra wygra wszystko 3:0?

W meczu 8. kolejki PLS-u, PGE Skra pokonała Politechnikę Warszawską 3:1. Spotkanie skomentował kapitan mistrzów Polski, Krzysztof Stelmach, dla którego wygrana, to prezent na obchodzone w niedzielę 40. urodziny.

Skra.pl: Co świętuje się przyjemniej? Zwycięstwo czy urodziny?

Krzysztof Stelmach: Na pewno zwycięstwo – urodziny obchodzę już po raz czterdziesty. Z resztą dla sportowca zwycięstwo zawsze jest ważniejsze od innych rzeczy.

Czy Skra potrzebuje, rozpoczynającej się dzisiaj, przerwy?

Nie można tego rozpatrywać w ten sposób. W Polsce, jeśli zespół przegrywa jeden mecz, media trąbią, że nadszedł kryzys. Nie wiem skąd się to bierze, najwidoczniej tak nas widzą z zewnątrz. My u siebie żadnego kryzysu nie widzimy. Co prawda nasza forma nie jest tak dobra jak jeszcze 2-3 tygodnie temu, ale nie może tu być mowy o kryzysie. Dzisiaj przegraliśmy jednego seta, ale kto powiedział, że Skra wygra wszystkie mecze 3:0? Przerwa na pewno się przyda, ale większość naszych zawodników wyjeżdża na zgrupowania swoich reprezentacji, więc odpoczynku będzie niewiele. Dla tych zaś, którzy zostają w Bełchatowie będzie to czas na zregenerowanie się po prawie dwóch miesiącach grania.

Czy przerwa może spowodować to, że stopień zgrania zawodników Skry zmniejszy się?

Nie ma mowy o czymś takim. Jeśli mielibyśmy patrzeć na to, czy jesteśmy zgrani, nie powinniśmy podchodzić do rozgrywek. Zaczęliśmy ligę z zawodnikami, którzy przyjechali parę dni wcześniej do Bełchatowa. Dobre drużyny nie potrzebują zgrania – one muszą umieć grać z marszu.

Jaki wpływ na dwa ostatnie spotkania miała absencja Stephana Antigi?

Żaden. Po to mamy tak szeroką kadrę, by każdy zawodnik mógł być spokojnie zastąpiony. To nie powinien być żaden problem. W Radomiu przegraliśmy mecz i nie będziemy doszukiwać się czy kogoś tam brakowało.