Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Zwycięstwo i porażka

II liga: Zwycięstwo i porażka

W II lidze siatkarki Częstochowianki odniosły pewne zwycięstwo. Pokonały w trzech szybkich setach ekipę MKS Zawiercie. Siatkarze Delic-Polu niestety nie zdobyli choćby punktu. Lepsi od nich w spotkaniu w Sycowie, okazali się gospodarze.

Pojedynek Częstochowianki z ostatnim w tabeli MKS-em Zawiercie był jednostronnym widowiskiem. Wystarczyła godzina czasu, aby zawodniczki z ul. Rejtana pewnie zwyciężyły 3:0. – Cieszy, że forma rośnie, gdyż w najbliższym czasie przyjdzie nam grać z zespołami z czołówki tabeli, a tam o punkty będzie naprawdę trudno – mówi trener Paweł Kapica.

Domex AZS Częstochowianka – MKS Zawiercie 3:0

(25:19, 25:13, 25:20)

Składy:

Częstochowianka: Matusiak, Pietroczuk, Cieplińska, Krzyżanowska, Siuda, Czok, Bury (l) – Chyra, Feć, Madejska, Kokoszczyk, Kutak.

Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu Delic-Pol Norwid przegrał w Sycowie 1:3. Mecz mógł się podobać. Dwa sety kończyły się po grze na przewagi. Częstochowianie wygrali trzecią partię, ale w następnej w końcówce musieli uznać wyższość rywali, którzy byli wspierani przez liczną widownię.

Rosiek Syców – Delic-Pol Częstochowa 3:1

(25:20, 27:25, 25:27, 25:23)