Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga siatkarzy: Kielecki Fart liderem

II liga siatkarzy: Kielecki Fart liderem

Trzecie zwycięstwo na swoim parkiecie odnieśli siatkarze Farta Kielce. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza pokonali ekipę Błękitnych Ropczyce 3:1 i dzięki temu wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli 4. grupy II ligi.

Już po pierwszych piłkach zarysowała się wyraźna przewaga kielczan – na otwarcie prowadzili z Błękitnymi aż 13:6. W drugiej części seta goście dalej nie potrafili znaleźć sposobu na gospodarzy i przewaga Farta rosła. W drugiej odsłonie niespodziewanie role się odwróciły. Kielczanie, jakby nieco uśpieni, nie potrafili już skutecznie blokować rywali. – Często zdarza się tak, że kiedy wysoko wygra się pierwszą partię, to w kolejnej zaczynają się problemy. Nie inaczej było tym razem, tego się obawiałem – przyznał trener Daszkiewicz. Kielczanie po paru minutach przegrywali już 5:10, potem ta strata wzrosła do dziewięciu punktów (13:22). To był pierwszy ich set przegrany we własnej hali. Ale też w sobotę ostatni.

W trzeciej partii siatkarze Farta odzyskali swój rytm, choć zespół gości wysoko zawiesił im poprzeczkę. Długo był remis (7:7 czy 10:10), ale potem kielczanie znów zaczęli zyskiwać przewagę. Zdobyli czteropunktową zaliczkę (20:16), którą obronili w końcówce. W czwartym secie dominacja kielczan była jeszcze wyraźniejsza. Szybko objęte wyraźne prowadzenie (11:7) uspokoiło grę. – Pozbieraliśmy się już w trzecim secie i graliśmy o wiele luźniej. Na koniec pokazaliśmy kilka ładnych akcji kombinacyjnych. Był to jednak ciężki mecz – podsumował szkoleniowiec kielczan. W 5. serii – w weekend – jego zespół zagra na wyjeździe z rezerwami Jadaru Radom.

KS Fart Kielce – KS Błękitni Ropczyce 3:1

(25:13, 17:25, 25:23, 25:17)

Składy:

Fart: Jungiewicz, Długosz, Waligóra, Kiwior, Rybak, Skórski, Dudzik (libero) oraz Brojek, Gos, Streich, Bogucki, Brodawka.