Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Przegrana i wygrana białostockich drużyn

II liga: Przegrana i wygrana białostockich drużyn

Pronar Parkiet Hajnówka dość pewnie wygrał, bez straty seta, swój czwarty mecz z kolei w II lidze. Bardzo podobnie jak w minionym tygodniu, przegrał Ślepsk Augustów, a także żeńskie ekipy WSWFiT Białystok oraz Jedynka Łomża.

Hajnowianie w sobotę we własnej sali pokonali 3:0 Wilgę Garwolin. – W każdym secie wyrównana walka trwała do stanu 16:16, a później odskakiwaliśmy na kilka punktów – opowiada Paweł Blomberg, trener Pronaru. – Nie było nam tak łatwo, jak wskazuje wynik. To był naprawdę mecz na dobrym II-ligowym poziomie.

W następnej kolejce hajnowianie zmierzą się z Legią Warszawa, która wygrała 3:2 w Raczkach. Dla augustowian to druga porażka z rzędu, i znowu po tie-breaku. Poprzednio przegrali z Wilgą.

– To były dwa podobne mecze – opowiada Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. – Wygrywaliśmy 2:1, a w czwartym secie mieliśmy sporą przewagę. Niestety, rywale nas dochodzili, a w końcówce okazaliśmy się gorsi. W końcówkach nie potrafimy skończyć kilku ataków, a także nie gramy blokiem. I takie są efekty.

Pronar Hajnówka – Wilga Garwolin 3:0

(25:21, 25:23, 25:19)

Składy:

Pronar: Woroniecki, Guindo, Staniewski, Jaskulski, Saczko, Żyliński, Knasiecki (libero) oraz Niemiec

Ślepsk Augustów – Legia Warszawa 2:3

(25:23, 22:25, 25:17, 22:25, 13:15)

Składy:

Ślepsk: Malczewski, Szlejter, Gołębski, Wróblewski, Korpak, Babinczuk, Kowalko (libero) oraz Netter, Augustynowicz, Rudzewicz

Nadal meczu nie mogą wygrać siatkarki Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki. Tym razem białostoczanki na wyjeździe były zdecydowanie gorsze od drużyny AZS-u Warszawa.

AZS AWF Warszawa – AZS BTPS Białystok 3:0

(25:13, 25:19, 25:14)

Porażkę, również 0:3, ale po walce, poniosła też Jedynka Łomża. Podopieczne Mirosława Skawskiego we własnej sali z Jedynką Aleksandrów Łódzki dwa sety przegrały na przewagi.

Mieliśmy pięć piłek setowych w drugim starciu, ale nie udało się wygrać tej partii – mówi Skawski. – Były też okazje do skończenia trzeciego seta. Gdybyśmy wyszli zwycięsko chociaż w jednym z tych setów, mecz potoczyłby się inaczej. Moje zawodniczki po prostu są jeszcze za mało doświadczone, by wygrywać takie końcówki.

Jedynka Łomża – Jedynka Aleksandrów Ł. 0:3

(18:25, 24:26, 27:29)