Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Armat Kozienice lepszy od GTS Gdańsk

II liga: Armat Kozienice lepszy od GTS Gdańsk

Kolejne zwycięstwo u siebie odnieśli kozieniczanie. Tym razem zespół GTS Gdańsk nie mógł znaleźć sposobu na podopiecznych Marcina Zmitrowicza. Wygrana gospodarzy była zasłużona.

Pierwszy set pokazał kto był faworytem spotkania. Od początku meczu Armat kontrolował przebieg gry. Miejscowi od początku do końca pierwszej odsłony odbiegali od rywala na conajmniej na trzy punkty. Składne aukcje, zatrzymywanie atakujących GTS-u na pojedyńczym bloku, czy choćby złe odbiory zagrywek nie pozwoliły drużynie gości powalczyć z kozienickimi siatkarzami.

Drugi set to zupełnie inne oblicze gości. Pierwsza część drugiego seta to gra punkt za punkt z lekką przewagą gości. Ale taki stan trwał tylko do wyniku 8:7 dla KKS-u, gdzie to właśnie gospodarze zaczeli oddalać się coraz dalej ze stanem punktowym. Lecz Gdańszczanie do końca nie odpuścili, a wielkie emocje towarzyszyły kibicom do stanu 23:22. Po przerwie siatkarze z Kozienic bez trudu zdobyli jeszcze dwa punkty, a tym samym wygrali drugiego seta.

Trzecia odsłona meczu to jednostronna gra miejscowych zawodników. Set chwilami przypominał sparing. GTS nie mógł znaleść sposobu na atak i odbiór zagrywki gospodarzy. I w ostatecznym stanie kolejny set wygrany, lecz tym razem do 16.

Warto dodać także, iż spotkanie rozpoczeło się z niemal 30 minutowym opóźnieniem ze względu na spóźniony dojazd drużyny gości do Kozienic w wyniku bardzo złych warunków atmosferycznych.

Armat Kozienice – GTS Gdańsk 3:0

(25:21, 25:23, 25:16)