Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Włoszki rozbiły reprezentację Polski

PŚ: Włoszki rozbiły reprezentację Polski

Zupełnie nie wyszło Polkom spotkanie przeciwko reprezentacji Włoch. Ekipa trenera Massimo Barboliniego, rozbiła nasz zespół w trzech szybkich setach, rozwiewając resztki nadziei na awans.

Przed meczem było jasne, że dla podopiecznych Marco Bonitty będzie to spotkanie o „być albo nie być” w kontekście awansu z PŚ do turnieju olimpijskiego. Tylko zwycięstwo przedłużało szanse na wywalczenie paszportów do Pekinu już podczas Pucharu Świata.

Porażka natomiast sprawiła, że już tylko kataklizm i niesamowity zbieg okoliczności mogą sprawić, że Polki zdołają zająć jedno z trzech czołowych miejsc w PŚ. „Biało-czerwone” muszą jednak w kolejnych meczach walczyć o jak największą liczbę zwycięstw, zająć jak najwyższą pozycję i w światowym rankingu wyprzedzić jak najwięcej drużyn z Europy, co z kolei pozwoli na udział w kwalifikacjach interkontynentalnych do igrzysk w Pekinie.

Spotkanie zaczęło się źle dla naszych zawodniczek. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczne Massimo Barboliniego schodziły prowadząc 8:5, na drugą 16:10. Polki grały źle i nie potrafiły powstrzymać rozpędzonych Włoszek. Pod koniec seta o czas poprosił Marco Bonitta, który – już jako trener naszej kadry – w poprzednich dwóch konfrontacjach z Włoszkami wygrał dwukrotnie. Postanowił również dokonać kilku zmian w składzie. Na plac gry weszła Agata Sawicka, za Milenę Rosner powróciła Podolec, która rozpoczęła ten mecz. Za Milenę Sadurek w końcówce seta weszła doświadczona Magdalena Śliwa. Nic to nie dało, set był przegrany już wcześniej. Ostatecznie Polki w pierwszej partii zdobyły zaledwie 15 punktów.

Drugi set zaczął się lepiej, ale Włoszki – podobnie jak w pierwszym – zdołały osiągnąć bezpieczną przewagę. Polki drugą partię rozpoczęły w takim samym zestawieniu jak pierwszą, ale także sobie nie radziły. Na drugą przerwę techniczną Włoszki schodziły prowadząc 16:11. Przepaść się powiększała i drugi set zakończył się takim samym wynikiem – 25:15.

Trzecia odsłona niewiele różniła się od poprzednich. Pierwsza przerwa techniczna to prowadzenie Włoszek 8:4. Polki znów w miarę upływu czasu traciły dystans (16:9) i choć zdołały nieco strat odrobić (20:16), to ostatecznie przegrały 18:25.

W polskim zespole nie było mocnej zagrywki, nie było dobrego przyjęcia, ataku, nie funkcjonował blok. Generalnie nasze zawodniczki były jedynie tłem dla rozpędzonych i świetnie radzących sobie w Japonii Włoszek.

Włochy – Polska 3:0

(25:15, 25:15, 25:18)

Włochy: Piccinini (19), Barazza (8), Aguero (15), Lo Bianco (3), Del Core (6), Gioli (12), Cardullo (l)

Polska: Skowrońska-Dolata (9), Dziękiewicz (7), Podolec (6), Glinka-Mogentale (5), Sadurek (3), Liktoras (6), Zenik (l) oraz Śliwa, Bednarek, Rosner (3) i Sawicka