Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Beniaminek z beniaminkiem

I liga: Beniaminek z beniaminkiem

Orzeł to po Treflu drugi beniaminek I ligi mężczyzn. Międzyrzeczanie awans na zaplecze PLS zdobyli po wygraniu w barażach z MKS MOS Będzin, zaś Trefl pokonał Juventur Wałbrzych.

W chwili obecnej Orzeł zajmuje w tabeli I ligi 7. miejsce, gromadząc na swoim koncie 8 punktów, a Trefl jest na 3. miejscu z dorobkiem 10 punktów – Liga jest bardzo wyrównana. Po 6 kolejkach drużynę z miejsca 1. od drużyny, która znajduje się na 8. miejscu dzielą tylko 4 punkty różnicy. Wiele drużyn występujących w roli faworytów przegrywa mecze. My także mamy na koncie niestety takie wpadki – powiedział Wojciech Kubicki, dyrektor Trefla Gdańsk.

Przypomnijmy, iż właśnie w ubiegłą sobotę Trefl Gdańsk stawiany w roli faworyta przegrał na wyjeździe dosyć niespodziewanie z drużyną BBTS Siatkarz-Original 0:3.



W sobotę Trefl ponownie będzie grał jako faworyt, ale trzeba przyznać, że drużyna z Międzyrzecza, której przed sezonem nie dawano większych szans, gra bardzo dobrze i ambitnie. Wygrała 3 ostatnie spotkania i po pierwszych niepowodzeniach pnie się w górę ligowej tabeli.

Dodatkowym „smaczkiem” tego meczu będzie przyjazd zorganizowanej grupy 40 kibiców z Międzyrzecza. – Otrzymaliśmy informację, iż do Gdańska wybiera się grupa około 40 kibiców Orła. Zapowiada się wspaniała atmosfera na meczu, kibice z Międzyrzecza świetnie dopingują swoją drużynę i są bardzo dobrze zorganizowani – dodaje Wojciech Kubicki.

W tym tygodniu odbyły się także pierwsze mecze IV rundy Pucharu Polski. Gdański Trefl bez większych problemów pokonał 3:0 na wyjeździe II-ligowy zespół Bzury Ozorków, natomiast Orzeł pokonał 3:1 we własnej hali lidera rozgrywek AZS Nysę.

Początek meczu – godz. 16.00. Bilety: normalny 10 PLN, ulgowy 5 PLN.

źródło: siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved