Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Strefowe podsumowanie 6. kolejki I ligi kobiet

Strefowe podsumowanie 6. kolejki I ligi kobiet

Weekendowa kolejka spotkań I ligi kobiet, obyła się bez niespodzianek. Rozegrano cztery z pięciu zaplanowanych spotkań. Mecz pomiędzy SPS-em Politechnika Częstochowa i SMS-em Sosnowiec, został przełożony na 14 listopada.

Chemik Police – PLKS Pszczyna 3:1

(25:19, 22:25, 25:21, 25:15)

To był mecz obecnie dwóch najsłabszych zespołów zaplecza ekstraklasy. Do Polic przyjechał zdziesiątkowany kontuzjami zespół z Pszczyny. Podopieczne Mariusza Bujka wykorzystały to i wygrały z PLKS-em za trzy punkty, choć zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Pszczynianki nie zamierzały się poddać bez walki i starły się jak mogły, żeby wywieźć z Polic przynajmniej jedno oczko. Policzanki jednak okazały się tego dnia zbyt mocne dla teamu z Pszczyny. Sytuacja beniaminka staje się coraz mniej ciekawa. Plaga kontuzji jaka dotknęła zespół z Pszczyny może bardzo źle wpłynąć na morale zespołu.

Więcej o meczu

Impel Gwardia Wrocław – AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1

(27:25, 25:14, 22:25, 25:17)

W tym meczu faworyt był tylko jeden – Gwardia Wrocław. Podopieczne Rafała Błaszczyka mimo kłopotów w secie pierwszym i trzecim, zagrały koncertowo i w pełni zasłużenie ten mecz wygrały. Ani na chwilę nie pozwalając pomyśleć rywalkom, że mogłoby być inaczej. Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło wrocławiankom awansować na drugie miejsce w tabeli I ligi. KSZO usadowiło się na piątym miejscu. W najbliższy weekend wrocławianki podejmą akademiczki z Częstochowy, natomiast KSZO zagra w Krakowie z Wisłą.

Wisła Enion Energia Kraków – Skra Bełchatów 3:1

(29:31, 25:22, 25:20, 25:18)

Po ubiegłotygodniowej porażce z Sokołem zespół Wisły Kraków najwyraźniej już zapomniał. Krakowianki w meczu ze Skra zagrały już zdecydowanie lepiej. Mimo iż set otwarcia należał do bełchatowianek, to w kolejnych partiach istniały już tylko podopieczne Krzysztofa Mazurka. Mecz zasłużenie wygrały siatkarki z grodu Kraka. Podopieczne Wiesława Czai w tym sezonie grają bardzo nierówno, jednak już w najbliższy weekend będą miały okazję do rehabilitacji. Do Bełchatowa przyjeżdża zespół Piasta Szczecin. Może na własnym parkiecie uda się zdobyć trzy ważne punkty.

Sokół Chorzów – Piast Szczecin 1:3

(23:25, 17:25, 25:10, 21:25)

Spotkanie z faworyzowanym Piastem miało być kolejnym sprawdzianem, w jakiej obecnie formie znajduję się zespół Chorzowa. Wygrana z Piastem mogła utwierdzić kibiców i działaczy w przekonaniu, iż wygrana z Wisłą wcale nie była przypadkowa i że praca szkoleniowa w zespole idzie w bardzo dobrym kierunku. Gra w pierwszych dwóch setach była bardzo wyrównana, w końcówkach jednak więcej więcej spokoju zachowywały przyjezdne, wygrywać kolejno do 23 i 17. Najbardziej zagadkowa była partia trzecia. Piaściary przestały całkowicie grać i popełniały masę błędów. Wykorzystały to brutalnie gospodynie, które wręcz zdemolowały obronę przyjezdnych i wygrały tą część meczu 25:10!. Wydawało się, że będące na fali chorzowianki doprowadzą do remisu w setach i o zwycięstwie zadecyduje tie-break. Tak się jednak nie stało. Podopieczne Marka Mierzwińskiego znów zagrały tak jak w secie pierwszym i drugim nie dając szans swoim rywalkom na wywalczenie choćby jednego oczka. Chorzowiankom pozostanie szukać punktów w meczach z nieco słabszymi rywalami.

SPS Politechnika Częstochowa – SMS I PZPS Sosnowiec

Ze względu na udział naszej reprezentacji juniorek w międzynarodowym turnieju we Władysławowie mecz został przełożony na 14 listopada.