Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Puchar Świata: Polki rozbiły Kenię

Puchar Świata: Polki rozbiły Kenię

Przysłowiową "godzinę z prysznicem" trwało spotkanie Polek z outsiderkami Pucharu Świata, Kenijkami. Zgodnie z przewidywaniami, podopieczne Marco Bonitty rozgromiły rywalki 3:0.

W wyjściowym składzie naszej reprezentacji Marco Bonitta dokonał zmian. Milena Rosner grała za Annę Podolec, a Klaudia Kaczorowska za Małgorzatę Glinkę. Polki od samego początku meczu narzuciły swój styl, przewyższały Kenijki w każdym elemencie gry. Wyrównana gra toczyła się do stanu 6:6, po czym biało-czerwone po serwach Mileny Rosner objęły prowadzenie 16:9. Zmienniczki w polskim zespole punktowały, a rywalki stanowiły tło dla lepiej dysponowanych Polek. Jedynym jasnym punktem naszych rywalek była Ndasaba, która zdobywała punkty z ataku, lecz nie znajdowała wsparcia wśród koleżanek. Różnica klas pomiędzy drużynami spowodowała, że pierwszy set zakończył się zwycięstwem naszych reprezentantek 25:12.

W drugiej partii Polki rozgromiły swoje rywalki, grając kombinacyjną siatkówkę. Prowadzenie, nie było ani przez moment zagrożone, choć przy stanie 6:2 po serii błędów własnych Polek, Kenijki zmniejszyły dystans i było 6:5 dla naszej reprezentacji. W dalszej części seta wszystko wróciło do normy i podopieczne trenera Bonitty odskoczyły rywalkom (8:5, 16:6). Kenijki miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem ataku, a także popełniły bardzo dużą ilość błędów własnych, atakowały w siatkę. Na rozegraniu w reprezentacji Polski pojawiła się Magdalena Śliwa, która także punktowała. Set ten zakończył się pogromem Kenii 25:10

Ostatni set rozpoczął się od wysokiego prowadzenie biało-czerwonych 5:0, na pierwszą przerwę techniczną Polki schodziły przy prowadzeniu 8:2. Rywalki niczym nie były w stanie zagrozić biało-czerwonym, grały słabo. Chwilowy przestój jaki zdarzył się naszej reprezentacji spowodował, że Kenijki częściowo odrobiły straty i było 15:11 dla Polek. Był to ostatni zryw przeciwniczek, nasze zawodniczki uporządkowały grę i wygrały ostatniego seta 25:15, do czego przyczyniło się wejście Eleonory Dziękiewicz.

Kolejne mecze, które rozegra Polska reprezentacja w Sapporo po dniu przerwy z Włochami, Japonią, oraz Serbią będą miały bardzo ważne znaczenie. Polki nie mają już szans na zakwalifikowanie się do IO w Pekinie z Pucharu Świata, a punkty rankingowe zdobywane w tych meczach spowodują, że nasza reprezentacja będzie miała „łatwiejszą” grupę w turnieju kontynentalnym i interkontynentalnym.

Kenia – Polska 0:3

(12:25, 10:25, 15:25)

Kenia: Khisa, Palang’a, Wanjiru, Wanja, Ndasaba, Khadambi, Tarus (libero) oraz Wacu, Maiyo, Moim, Rotich

Polska: Skowrońska-Dolata, Dziękiewicz, Sadurek, Rosner, Liktoras, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Śliwa, Bednarek, Sawicka